منو
 صفحه های تصادفی
فیزیولوژی هیجان
پاسخ اسلام و قرآن به دیدگاه مسیحیت درباره رابطه عقل و وحی
AH-1W
جعده بن هبیره مخزومی
همبرگر
عصر انقلاب اروپا
تومور مغزی
عوامل عدم کارایی کمک نظامی فرانسه به ایران در دوره فتحعلیشاه
نحوه ایجاد روابط سالم
بیلر یا ماشین پرس علوفه
 کاربر Online
557 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  جمعه 04 تیر 1395 [04:58 ]
  ناسا سیاره ای دوزخ مانند پیدا کرد!
 

به گفته دانشمندان، ناسا سیاره‌ای خارج از منظومه شمسی یافته است که در منظومه فلکی سرطان واقع است. این سیاره در سال ۲۰۰۴ کشف شد و به دلیل ترکیبی که داشت ملقب به سیاره مرموز شد.

به دنبال پیشرفت علم در سال ۲۰۱۱ امکان تجزیه تحلیل ترکیبات این8 سیاره فراهم شد. به گفته ناسا اتمسفر این سیاره از سیانید هیدروژن تشکیل شده است. این گاز برای انسان فوق العاده خطرناک است.
هوای این سیاره نه تنها مناسب انسان نیست بلکه سبب مرگ می‌شود. از سوی دیگر در آن رودهایی از گدازه در جریان است که از اکسید کربن و مونوکسید کربن تشکیل شده است. جالب‌تر آنکه به گفته دانشمندان فرانسوی-آمریکایی و بر حسب مقاله‌ای که در سال ۲۰۱۲ در مجله Astrophysical Journal Letters منتشر شد، سطح این سیاره از گرافیت و داخل آن از الماس است.

این سیاره همانند زمین چرخش همزمان به دور خود و خورشید دارد با این تفاوت که ۶۰ برابر زمین به خورشید نزدیک‌تر است و درجه حرارت آن به ۲۰۰۰ درجه می‌رسد. نیمی از این سیاره گر گرفته و روشن و نیمی دیگر تاریک است. این سیاره شباهت زیادی به آن چیزی دارد که در کتب دینی به عنوان دوزخ از آن نام برده شده است.

منبع: http://www.parssky.com/view/FA/244.aspx
با تلخیص و اضافات توسط دبیر گروه نجوم شبکه رشد

  امتیاز: 0.00