منو
 صفحه های تصادفی
زیارت امام حسین و جوابهای متناقض
سرخس
قیچی کار درجه 1
صنایع هوایی اسپانیا
قبول ولایتعهدی با شرایط سنگین
اهل بیت علیهم السلام و پذیرش توبه آدم
رستم بیگ آق قویونلو
پیامد کارها را در نظر داشته باشید
همراهی امام حسن علیه السلام با مادر
اصل برنولی
 کاربر Online
412 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  جمعه 03 بهمن 1393 [11:18 ]
  جایزه «ثبوتی»
 

انجمن نجوم ایران به منظور ایجاد تحول و حرکتهای نوین در بخش نجوم رصدی به سازندگان دستگاههای رصدی یا استفاده‌کنندگان از امکانات موجود ولی با رویکردی جدید و حصول نتایج بدیع قابل استفاده در رصد‌های نجومی جایزة ثبوتی اهدا می کند.
دستگاهی که ساخته می‌شود باید حداقل دارای ویژگی‌های زیر باشد:
۱. قبلا در ایران ساخته نشده باشد یا چنین رویکردی به آن وجود نداشته باشد.
۲. سبب سهولت و بالا رفتن کیفیت رصد شود.
۳. پدیده مهمی را به صورت تجربی به کار گیرد.
ملاکهای انتخاب برنده یا برندگان:
اهمیت دستگاه - زمان صرف شده - قابلیت استفاده آن - نوآوری - مهارت در ساخت
داوطلبان در ارائه گزارش کار خود این ضوابط را رعایت کنند:
۱. گزارش کار در حدود ۱۰ صفحه باشد.
۲. به زبان فارسی نوشته شود.
۳. روی کاغذ A4 با یک سطر فاصله تایپ شود، حاشیه چپ، راست و پایین حدود 3cm و بالا حدود 4cm باشد،
۴. هر شکل در صفحه ای جداگانه ، و همراه با شماره و شرح باشد، شکل ها حتما بالا نویس داشته باشند،
۵. گزارش کار شامل بخشهای زیر باشد: الف)خلاصه حدود 10 سطر : ارائه نکات مهم و نتایج طرح ،ب)مقدمه :اطلاعات زمینه در مورد طرح و هدف از انجام طرح ( این بخش می تواند شامل چند صفحه باشد.) ج)طرح ساخت یا انجام آزمایش:ارائه جزئیات کافی در مورد نحوة طراحی و ساخت دستگاه ، مشکلات احتمالی و راه حل آنها و همچنین شکل دستگاه ساخته شده ،د)نتایج:ارائه نتایج کمی و کیفی طراحی با ذکر جزئیات و دقت کار دستگاه ساخته شده در مقایسه با دستگاههای مشابه آن،ه)کارهای آینده: ارائه پیشنهاد برای بهبود بیشتر کار دستگاه و توسعة احتمالی آن، و)مراجع: ذکر مراجع به صورت کتاب ،مقاله و بروشور و غیره ...
مدارک لازم
۱. سه نسخه از گزارش کار
۲. مشخصات کامل مؤلف (نام، تاریخ تولد، محل کار ، نشانی پستی ، و شمارة تلفن)
۳. تأییدیه استاد راهنما یا مقام دیگری که ناظر بر ساخت دستگاه بوده اند(بررسی هر مقاله منوط به دریافت این تأییدیه است که باید به دفتر انجمن ارسال شود.)

شیوه انتخاب
درخواست ها پس از دریافت توسط کمیته فنی انجمن و داوران تعیین شده توسط این کمیته بررسی و نظر نهایی توسط انجمن نجوم ایران اعلام می شود.
جایزه ثبوتی سال 91
مراسم اهدای جایزه ثبوتی سال 1391 در کنار برگزاری ششمین همایش ملی نجوم و اخترفیزیک ایران در دانشگاه بیرجند صورت پذیرفت. این جایزه به سرکار خانم مرجان مربوطی برای ارائه طرح ساخت تلسکوپ رادیویی در ناحیه VLF اهدا شد. انجمن نجوم ایران لوح تقدیر جایزه ثبوتی و مبلغ 5 میلیون ریال جایزه نقدی را به ایشان اهدا نمود.
توضیحات خانم مربوطی در مورد این طرح را در شماره هفتم خبرنامه الکترونیکی انجمن نجوم ایران در بخش اخبار و اطلاعیه های سایت ملاحظه بفرمائید.
جایزه ثبوتی سال 90
هیئت داوران جایزه «ثبوتی» ساخت ادوات نجومی آقای هادی بابایی لیف شاگردی را برای ارائه طرح ساخت و تولید هم خط کننده های لیزری به دلیل بالا بودن کیفیت رصد و طراحی ظریف و مناسب آن و همچنین ارسال گزارش فنی و طراحی‌های مکانیکی حائز شرایط عمومی دریافت جایزه «ثبوتی» تشخیص داده و به عنوان برنده ی این جایزه در سال ۱۳۹۰ برگزیده است.
این جایزه موازی با برگزاری پانزدهمین گردهمایی پژوهشی نجوم ایران در روز پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۰ در دانشگاه تحصیلات تکمیلی در علوم پایه زنجان پس از ایراد سخنرانی رئیس انجمن نجوم ایران آقای دکتر قنبری پیرامون علت نهادن نام استاد ثبوتی بر روی این جایزه و آقای دکتر حبیب خسرو شاهی از اعضای هیئت مدیره انجمن نجوم ایران در مورد علت انتخاب طرح مورد نظر، توسط آقای دکتر خواجه پور نماینده معرفی شده از سوی آقای دکتر ثبوتی به آقای بابایی تقدیم شد. در این جلسه که با حضور فرهیختگان علم نجوم برگزار شد آقای دکتر خواجه پور به ویژگی های مهم علمی و اخلاقی استاد گرانقدر آقای دکتر ثبوتی اشاره نموده و از هیئت مدیره انجمن نجوم ایران برای انتخاب شایسته این نام برروی جایزه قدر دانی نمودند.
منبع: http://www.asi.ir

  امتیاز: 0.00