منو
 کاربر Online
556 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline دبیر گروه نجوم 3 ستاره ها ارسال ها: 1615   در :  یکشنبه 16 مهر 1391 [04:51 ]
  قدرتمند ترین دوربین دیجیتال جهان، نخستین تصاویر خود را به منظور جستجوی ماده تاریک ثبت کرد
 

هشت میلیارد سال پیش، نور کهکشانهای دوردست، سفر طولانی خود را به سوی زمین آغاز کردند. حالا این نور قدیمی به بالای قله ای در شیلی، جایی که دوربین جدید ماده تاریک (قدرتمند ترین دستگاه تهیه نقشه آسمان که تا کنون ساخته شده است) در آنجا نصب شده، رسیده تا این دوربین بتواند پس از گذشت مدت زمانی طولانی برای اولین بار آن را ثبت کند.
طبق نظر اعضای شرکت کننده در این پروژه، نتایج این مطالعات ما را به درک رازهای انرژی تاریک و مفهوم آن در جهان، نزدیک می کند.
دانشمندان می گویند، مطالعات بر روی انرژی تاریک به ما کمک می کند تا بفهمیم که چرا انبساط جهان با گذشت زمان کند نمی شود و در عوض شتاب دار است.
انتظار می رود که مطالعات بر روی انرژی تاریک (پس از آنکه به طور کامل مورد آزمایش قرار گرفت) در ماه سپتامبر آغاز شود. در یک بازه زمانی 5 ساله و در طی این مطالعات، به منظور کشف 300 میلیون کهکشان، 100000 خوشه کهکشانی و 4000 ابر نو اختر، از یک هشتم آسمان (یا 5000 درجه مربع)، تصاویر رنگی با جزئیات زیاد تهیه خواهد شد.
ترجمه شده از: Sciencedailyتصویر

  امتیاز: 0.00