منو
 کاربر Online
1137 کاربر online
 : ادبی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فلاحیان 3 ستاره ها ارسال ها: 93   در :  سه شنبه 16 اسفند 1384 [18:30 ]
  یک قصه
 

!پرواز


روزی سوراخ کوچکی در یک پیله ظاهر شد.

مردی نشست و ساعت­ها تلاش پروانه را برای بیرون آمدن از سوراخ کوچک پیله تماشا کرد. آن­گاه تلاش پروانه متوقف شد و به نظر رسید که خسته شده و دیگر نمی­تواند به تلاشش ادامه دهد. آن مرد تصمیم گرفت به پروانه کمک کند و با برش قیچی سوراخ پیله را گشاد کرد.

پروانه به راحتی از پیله خارج شد, اما جثه­اش ظریف و بال­هایش چروکیده بودند. مرد به تماشای پروانه ادامه داد. او انتظار داشت بال­های پروانه گسترده و مستحکم شود و از جثه او محافظت نماید.

اما چنین نشد!

در واقع ناچار شد همه عمر را روی زمین بخزد و هرگز نتوانست پرواز کند. آن مرد مهربان نفهمید که محدودیت پیله و تقلا برای خارج شدن از سوراخ ریز آن را خدا برای پروانه قرار داده بود تا به آن وسیله مایعی از بدنش ترشح شود و پس از خروج از پیله به او امکان پرواز دهد.

گاهی اوقات در زندگی فقط به تلاش و تقلا نیاز داریم.

اگر خداوند مقرر می­کرد بدون هیچ مشکلی زندگی کنیم, فلج می­شدیم, به اندازه کافی قوی نمی­شدیم و هرگز نمی­توانستیم پرواز کنیم.

من نیرو خواستم و خداوند مشکلاتی سر راهم قرار داد تا قوی شوم.

من دانش خواستم و خداوند مسایلی برای حل کردن به من داد.

من سعادت و ترقی خواستم و خداوند موانعی سر راهم قرار داد تا آن­ها را از میان بردارم.

پس نترس, با مشکلات مبارزه کن و بدان که تو می­توانی بر آن­ها غلبه کنی زیرا هر آن­چه بخواهی خداوند به تو خواهد داد.

!!منبع

ماهنامه نسل برتر- مهر 83

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 17 اسفند 1384 [17:25 ]
  خدا قرار بود عادل باشد
 

از داستانت خوشم آمد اما بگو مشکلات کدام ها هستند تا ببینیم آنرا میشناسید و مانند برخی ظالم را متحول معرفی نمیکنید . آیا میخواهید بگویید اگر ایرانی سختی و بدبختی میکشد و چند نفر هم اسکله خصوصی دارند خدا آنرا مقرر کرده است ؟!!

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 17 اسفند 1384 [17:25 ]
  اگر نداد چی
 

پس نترس, با مشکلات مبارزه کن و بدان که تو می­توانی بر آن­ها غلبه کنی زیرا هر آن­چه بخواهی خداوند به تو خواهد داد


اگر نداد چی ؟ آنوقت هم که شما میگویید میخواهد ترا به سختی عادت دهد و امتحانت کند پس چگونه درست یا غلط بودن این طرز تفکر و یا جهان بینی را میشود مشخص کرد ؟ اما اینکه میگویی کوشش موافقم و باید مقاومت کرد و نترسید و در مقابل زور و تهدید و ناملایمتی و استبداد تسلیم نشد . زنده باد که اینجای فرمایش شما درست بود .

  امتیاز: 0.00