منو
 کاربر Online
339 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 14 اسفند 1384 [09:46 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ >>مس آند و کاتد (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:حسین فرشچی

با سلام

لطفا اطلاعات بیشتری در مورد مس آند و کاتد شده

برای من ارسال کنید

با تشکر

www.farshchi@parsianhost.ir
09121936931

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 14 اسفند 1384 [12:53 ]
  مس آندی و کاتدی
 

دارا

در باره مس آند و کاتد اطلاعات عینا از پیوند مس سرچشمه نقل شده برای دستیابی به اطلاعات بیشتر پیوند را مطالعه کنید .معدن مس سرچشمه در 160 کيلومتري جنوب غربي کرمان و 50 کيلومتري جنوب رفسنجان قرار دارد. ذخيرة زمين شناسي معدن بالغ بر يک ميليارد و دويست ميليون تن سنگ سولفوري با عيار متوسط 0,7 درصد برآورد گرديده است. سنگ استخراج شده از معدن با ظرفيت 41167 تن در روز با عيار 1,172 درصد در سنگ شکن ژيراتوري تا ابعاد زير 8 اينچ خرد شده و در انبار مواد دانه درشت با ظرفيت 150000 تن ذخيره مي گردد. سنگ سولفوري با ابعاد زير 8 اينچ از طريق فيدرهاي زنجيري زير انبار درشت به سمت سنگ شکن هاي مخروطي مرحلة دوم و سوم هدايت شده و پس از خردايش تا ابعاد d80=0,5 اينچ در انبار مواد نرمه با ظرفيت 38000 تن ذخيره مي گردد. مواد دانه ريز توسط نوار نقاله با ظرفيت 41165 تن در روز به داخل آسياها هدايت مي گردد. پس از دانه بندي توسط سيکلون ها، سرريز آنها به سلول هاي فلوتاسيون وارد مي گردد. واحد پرعيارکني براي توليد روزانه 1432 تن کنسانترة مس و موليبدن با ميانگين عيار مس 17,32 درصد طراحي شده است. کنسانترة مس و موليبدن پس از آب گيري در تيکنرهاي مس- موليبدن وارد کارخانة موليبدن مي گردد. در اين مرحله پس از فلوتاسيون و آسياي مجدد، کاني موليبدنيت از کاني هاي مس جدا مي گردد و به صورت کنسانترة موليبدنيت پس از خشک کردن بشکه گيري مي شود. کنسانترة مس جدا شده از موليبدنيت وارد تيکنرهاي مس شده و پس از فيلتر و خشک کردن به انبار کنسانتره و يا محل آماده سازي خوراک کوره هاي ريورب تحويل داده مي شود. اين کارخانه براي توليد روزانه 10 تن کنسانتره موليبدنيت با ميانگين عيار موليبدن 54 درصد طراحي شده است. کنسانترة مس به همراه کمک ذوب آماده شده وارد دو کورة ريورب با ظرفيت هر کدام 741 تن در روز شده و پس از انجام عمليات ذوب، مس مات توسط پاتيل هاي 9,2 مترمکعبي به کوره هاي کنورتور منتقل مي گردد. مس بليستر حاصل ار کنورتورها به کوره هاي آندي انتقال مي يابد. مس بليستر در کوره هاي آند به مس آندي تبديل شده و ريخته گري مي گردد. وزن هر آند 345 کيلوگرم با عيار مس 99,7 درصد و ظرفيت توليد سالانه 145000 تن مس آندي است. واحد پالايشگاه شامل سالن الکتروليز و بخش هاي ريخته گري پيوسته و نيمه پيوسته مي باشد. ظرفيت سالن الکتروليز 158000 تن مس کاتد با درجة خلوص 99,99 درصد است.

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 21 اسفند 1384 [05:44 ]
  مس کاتدیک
 

سلام

مس این عنصر نجیب یکی از فلزات استراتژیک است که کاربردهای فراوانی در صنایع مختلف دارد. مس بصورت سنگ معدن قابل بهره برداری نیست، بایستی پس از طی مراحل مختلف استخراج ، ذوب و پالایش شود تا بصورت مس کاتدی ، استحصال و مورد بهره برداری قرار گیرد. سنگ معدن مس حاوی عناصر دیگری غیر از خود مس می باشد که تمام آن عناصر ، برای کاربردهای متنوع مزاحم هستند و باید پس از جداسازی آن عناصر ، مس را با خلوص (عیار) بالا استحصال و به مصرف رسانید.

مهمترین روشهای استحصال با استفاده از کاتدهای تجارتی (استارتر) و استفاده از کاتدهای ثابت می‌باشد. مس کاتدیک در صنایع مختلف مانند برق ، الکترونیک ، مخابرات ، رایانه ، رنگ و همچنین صنایع جانبی از قبیل تولید ورق ، تسمه ، بیلت ، لوله و اتصالات و ... کاربرد دارد.

  امتیاز: 0.00