منو
 کاربر Online
756 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  جمعه 05 اسفند 1384 [14:57 ]
  بوی تند عطر و عکس‌العمل نوزادان
 

بوی تند عطر یکی از دلایل گریه و بیقراری نوزادان است ‬

بوی تند عطرو ادکلن به دلیل به وجود آوردن آلرژی تنفسی، یکی از دلایل گریه و بی‌قراری نوزادان است. یکی از علل شایع مراجعه والدین به‌پزشکان متخصص نوزادان، گریه و بی‌قراری نوزادان است خانواده‌ها نباید به بهانه بوی خوش ، لباس‌های خود و نوزاد را با مواد شوینده بودار شستشو دهند. بهتر است پدران ، مادران و دیگر اعضای خانواده به هنگام بغل کردن و شستن لباس‌های نوزاد از عطرهاو شامپوهای مخصوص بابوی ملایم استفاده کنند.

گریه و بی‌قراری برای نوزادان بسیار طبیعی است به طوری که در مقطع تولد تا شش ماهگی، تا حداکثر سه ساعت بی‌قراری و گریه در روز نیز عادی و معمولی است. البته برخی گریه‌ها نشانه تهدیدی برای حیات کودکان است بنا بر این خانواده‌ها باید در صورت احساس هر گونه گریه غیر عادی، نوزادان که بیش از ‪ ۳‬ساعت در روز باشد، به پزشک متخصص مراجعه کنند.

تنوع علل بی‌قراری و گریه نوزادان : مننژیت ، عفونت استخوانی و عفونت سلولی از جمله بیماریهای عفونی رایج در نوزادان است که‌بی قراری و گریه بدنبال دارد و باید بلافاصله تشخیص و درمان شود.

تحریکات عصبی ( سردرد، میگرن ، تروما، تومور) بیماریهای گوارشی ( یبوست ، کولیک ، حساسیتهای غذایی )، بیماریهای دستگاه ادراری ، دستگاه خون ( فقر آهن ، آنمی داسی شکل ) ، بیماریهای قلبی و دارویی از جمله بیماریهای داخلی هستند که نوزادان را دچار بی‌قراری می‌کنند.

عوامل خارجی دیگری هم مانند خش ، نیش پشه ، لباس و جوراب تنگ ، صدای‌های بلند، حساسیت به جنس لباس ، صداهای ناهنجار ناگهانی ، افراد غریبه و تغییر فضا در گریه نوزادان تاثیر گذار است.

  امتیاز: 0.00