منو
 کاربر Online
654 کاربر online
 : پرسش و پاسخ
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 25 بهمن 1384 [10:24 ]
  ایا به چنین شرایطی می توان بچه دار شد (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:زهرا موسوی ، 35 ساله با گروه خون o+ (از نوع چهار لاتین)، مبتلا به اسم و حساسیت شدید (اسم در خانواده پدری ارثی است همینطور مشکلات پوستی و ناراحتی عدم هماهنگی فشار خون کوچک و بزرگ).فرزند دوم خانواده.
همسرم دارای حساسیت است و چون پدر و مادرش نسبت فامیلی نزدیک داشته اند یا شاید هم به دلیل دیگری به صورت مادرزاد یک کلیه معیوب دارد و انزیمهای کبدی او بسیار بالا ست. در خانواده او اسکیزوفرنی شایع است البته نه در میان خواهر و برادرهایش اما خاله او اسکیزوفرن بوده، همنیطور یک دایی عقب مانده دارد البته عقب ماندگی او خیلی جدی نیست فقط مانند کسانی است که از سن خود عقب مانده اند. دو عمو با معلولیت جسمی دارد و تقریبا در خانواده پدری اش مانند فرزندان عمه و عمو یک فرزند اسکیزوفرن وجود دارد. در ضمن گروه خونی او نیز o+ است و 44 ساله است.
ایا با چنین شرایطی و در چنین سنی شانس داشتن فرزند سالم برای ما وجود دارد؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  سه شنبه 25 بهمن 1384 [19:43 ]
  بهترین راه حل مراجعه به یک مرکز مشاوره پزشکی است.
 

با سلام

خانمهایی که پس از سن 35 سالگی حامله می‌شوند با مرگ و میر مادری و نوزدای بالاتر نسبت به گروههای سنی پایین تر روبه رو هستند. خطر سندرم داون بین 35 تا 45 سالگی 7 برابر بالاتر می‌رود.

لازم به ذکر است بیماری ارثی می‌تواند در جنین ایجاد شود که آللهای مغلوب ژن آن صفت در هر دو والد وجود داشته باشد. اگر ژن آن صفت روی کروموزومهای جنسی قرار داشته باشد وجود یک آلل مغلوب در پدر کافی است که کلیه فرزندان پسر صاحب آن بیماری شوند در حالیکه فرزندان دختر فقط ناقل آن ژن خواهند بود و در صورت ازدواج با شخصی که حاوی آن آلل مغلوب باشد احتمال تولد فرزندان مبتلا به آن بیماری وجود دارد.

بهترین راه حل مراجعه به یک مرکز مشاوره پزشکی است. این مشاوره هر زمان که بعیدترین احتمال یک اختلال ژنتیکی در خانواده وجود داشته باشد ضروری است.

در صورت حاملگی هم روشهای پیش از تولد وجود دارد. روشها مشتمل در آمنیوسنتز ، آزمایشات اولتراسون ، اشعه ایکس و فتوسکوپی یا رویت مستقیم جنین است.

  امتیاز: 0.00