منو
 صفحه های تصادفی
ترفند امام حسین علیه السلام برای جلوگیری از شبیخون سپاه عمر سعد
سیمانکار
جسم شب‌تاب
تاریخچه هیپنوتیزم
انقلاب مشروطه
جاذبه‌های بین یونی در محلول
علم
رکن الدین ابو طاهر
محبت امام علی علیه السلام واجب است
تمیز کاری شیمیایی شیشه
 کاربر Online
798 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه قاسمی 3 ستاره ها ارسال ها: 372   در :  یکشنبه 23 بهمن 1384 [07:53 ]
  آلرژی و لکنت زبان ویرایش شده توسط سبحانی در تاریخ 23/11/1384
 

آلرژی , لکنت زبان را تشدید می کند . نتایج پژوهشگر گیلا‌نی نشان داد \" آسم آلرژیک \" عاملی برای تشدید لکنت زبان است .

دکتر حمید سبحانی دراین باره افزود : به علت اختلا‌لا‌ت پی در پی که این بیماری در دستگاه تنفس فوقانی و تحتانی فرد ایجاد می کند , هماهنگی گفتار و تنفس در فرد مبتلا مختل و لکنت زبان در وی شدید می شود .

این متخصص بیماری های دستگاه ریوی که ارتباط لکنت زبان و برخی بیمارهای آلرژیک را بررسی کرده است گفت : آلرژی های غذایی ممکن است موجب بعضی مشکلا‌ت رفتاری و فیزیکی شود که لکنت از آن جمله است.

وی افزود : همچنین مصرف داروی \" تئوفیلین \" در افراد مبتلا به آسم به ویژه در لکنت از نوع رشدی , عوارض بسیاری دارد که یکی از آنها لکنت است.

دکتر سبحانی در بخشی از این پژوهش آورده است : بیمار مبتلا به لکنت در برقراری ارتباط خود در جامعه دچار مشکل یا افت تحصیلی و شغلی می شود.

به گفته این متخصص , عوامل موثر در بروز یا تشدید لکنت وراثت , مشکلا‌ت روحی و روانی مانند ترس , فشارهای عصبی ناشی از دوزبانگی , تقلید از فرد لکنتی دیگر , مشکلا‌ت جسمی در عملکرد حنجره و نیز بیماری صرع هستند .

  امتیاز: 0.00