منو
 کاربر Online
664 کاربر online
 : ریاضی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 18 بهمن 1384 [07:31 ]
  > کی گفته که ایرانی ها باهوشند ؟؟
 

دارا

من فکر نمیکنم هیچ موسسه علمی خود را وارد این معرکه بکند که بگوید ملتی از ملت دیگر با هوش تر است ، و فکر میکنم که افرادی هستند که از این دسته بندی ها چون خودشان خوششان میاید فکر میکنند که بقیه هم مانند آنان فکر میکنند . اگر موسسه ای آمد و چنین کاری هم کرد غیر علمی بودن خودش را نشان داده است ، انسان یک گلهء گوسفند که نیست که به این آسانی طبقه بندی شود ، انسانها با هم متفاوتند ممکن است در یک شهری عده ای خیلی با هوش باشد و بقیه نباشند ، مگر ندیده اید که چقدر مردم داریم که محروم هستند و هیچ قدرت خلاقیت و مسئله حل کنی ندارند ، البته آنطرفش را هم باید دید درست بر عکس آنهم صادق است و ما افراد با هوش زیاد داریم . هیچ موسسه معتبری در دنیا چنین کاری نمیکند که بر فرض ِ دیدن دسته ای از مردمان یک کشور فوری نتیجه بگیرد که همه افراد آن کشور چنین هستند .و تازه بالا تر از آن تکنولوزی پیشرفته داشتن هم باز یک کشور را از لحاظ بهره هوشی بالاتر از کشوری نمیکند فقط این به شما نشان میدهد که آن کشور ابزار پیشرفت خود را فراهم کرده است ، اگر کس دیگری نکرد دلیل بی هوشی او نیست اما دلیل انتخاب غلط و در جا زدن و تنبلی او هست که میتواند به هوش مربوط باشد یا نباشد .

ماایرانی ها برای زندگی کردن ارزش قائل نبوده و نیستیم و آنرا تا بحال گذرا و موقت پنداشته ایم و همیشه گفته ایم \"چیزی که نپاید دلبستگی را نشاید\" و این تصور نادرستی است ، زندگی یک انسان به اندازه کافی دراز هست که ما برای آن ارزش قائل باشیم و کشوری بسازیم که در آن محرومیت و عقب ماندگی کمتر باشد و یا اصلا نباشد .

انسان ایرانی از لحاظ بیولوژیکی جدا از انسانهای دیگر نیست ، ایرانی انسان با هوش دارد و آدم کم هوش هم دارد ولی چیزی که ما را عقب نگه میدارد هوش ما نیست بلکه نوع نگرش به زندگیست ، ما باید آنها را بشناسیم و کوشش در بر طرف کردن تصورات نادرست بکنیم . کسی از سرانجام انسان آگاه نیست. ما نباید بگذاریم که موهومات ،عنان زندگی ما را در دست بگیرد ،ما باید بدیهییات را هم در نظر داشته باشیم و بیندیشیم که ایران کشور و خانهء فردای فرزندان ماست و ما باید با این کشور مهربانتر باشیم .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 23 بهمن 1384 [04:55 ]
  نسبتاً موافقم
 

خوب من تا حدی با نظر شما موافق هستم . اما در محدوده ای هم مخالفم . به نظر من حتماً به علت برخی مسائل ژنتیکی بعضی از نژادها در بعضی از مسائل مربوط به ذهن نسبت به بقیه نژادها قویترند . برای مسال 2 دانش آموز ممکن است یکی در زمینه فیزیک و دیگری در زمینه ادبیات از نظر ذهنی استعداد قویتری داشته باشند اما در مجموع با شما موافقم که کلاً مغزها را نمی توان با در نظرگرفتن همه استعدادها در زمینه های مختلف نسبت به هم سنجید . چون حداقل فعلاً این سنجش غیر ممکن است .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فاطمه سیارپور 3 ستاره ها ارسال ها: 704   در :  سه شنبه 25 بهمن 1384 [08:09 ]
  کی گفته که ایرانی ها باهوشند ؟؟
 

سلام
این مطالب را هم بخوانید:
هوش دانش آموز ایرانی

  امتیاز: 0.00