منو
 کاربر Online
1808 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 17 بهمن 1384 [07:20 ]
  تازه ترین کشف فضایی به کوشش دانشمند جوان ایرانی
 

اخترشناس ایرانی دانشگاه بیرمنگام و همکارانش موفق به کشف پرجرم ترین کهکشان فسیلی شدند.
دکتر حبیب خسروشاهی، استاد و پژوهشگر جوان ایرانی که حدود چهار سال پیش پس از پایان تحصیلات دکتری خود در مرکز تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان به عضویت هیئت علمی دانشگاه بیرمنگام انگلستان درآمده، به اتفاق همکارانش نزدیک ترین فسیل کهکشانی را که در فاصله 165 میلیون سال نوری از زمین قرار دارد، شناسایی کرد.
موفقیت اخیر دانشمند ایرانی در حالی اتفاق افتاد که چندی پیش خبرگزاری ها و رسانه های خبری دنیا با حیرت تمام از کشف شگفت انگیز کهکشان نوزاد در فاصله 10 میلیارد سال نوری زمین به کوشش دکتر بهرام مبشر دیگر اخترشناس ایرانی و همکارانش در موسسه تلسکوپ هابل خبر دادند.
شناسایی نزدیک ترین فسیل کهکشانی از سوی دکتر حبیب خسروشاهی استاد جوان دانشگاه بیرمنگام بار دیگر توجه جهانیان را به تحقیقات پژوهشگران ایرانی معطوف ساخت.
حبیب خسروشاهی دانشمند جوان ایرانی، سال 1350 خورشیدی در تبریز به دنیا آمد و تحصیلات کارشناسی خود را در رشته فیزیک دانشگاه تبریز و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری این رشته را در مرکز تحصیلات تکمیلی در مرکز علوم پایه زنجان به پایان برد.
زمینه های اصلی تحقیقات دکتر خسروشاهی، بررسی کهکشان های گروه ها و خوشه های کهکشانی، روند تشکیل و تحول آنها و ارتباط ساختار کهکشان ها با محیط پیرامون آنها (گاز یا ماده میان کهکشانی در خوشه های کهکشانی) است.


  امتیاز: 0.00