منو
 کاربر Online
844 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 12 بهمن 1384 [15:36 ]
  موبایل تحریک کننده استرس سلولی یا سرطان نیست.
 

موبایل تحریک کننده استرس سلولی یا سرطان نیست.

به دنبال بحثهایی که در مورد تاثیرات موبایل بر سلامتی شده ، دانشمندان دانشگاه Washington دریافتند که اشعه‌های الکترومگنتیک که از طریق این موبایلها ساطع می‌شود پاسخهای استرسی را در سلولهای کشت داده شده موش و انسان سبب نمی‌شود .

پاسخهای استرسی مکانیسمهای حفاظت کننده‌ای هستند که با وارد شدن گرما ، فلزات سنگین و التهاب به سلول فعال می‌شوند .بالا رفتن سطح پاسخهای استرسی در سلول باعث تغییراتی همراه بدخیمی است.

دانشمندان آزمایشات بسیار حساس و دقیقی را بر سلولهایی که در معرض اشعه‌ای شبیه به آنچه از طریق موبایل ساطع می‌شود (البته 5 تا 10 بار بیشتر) قرار دارد ، تهیه دیدند.

دانشمندان معتقدند که تحقیقات قبلی در رابطه با تاثیر موبایل بر پاسخهای استرسی در سلول با تحقیقات فعلی دچار تناقض است که می‌تواند نتیجه آزمایشات شرطی ناقص باشد . به عنوان مثال ، در گذشته پیش گیری از بوجود آمدن تغییرات دمایی که ناشی از تابش اشعه‌های مکروویو است بسیار مشکل بود.  امتیاز: 0.00