منو
 صفحه های تصادفی
اسب بالدار «صورت فلکی»
پرتاب توپ به داخل زمین از خطوط کناری
علی علیه السلام در امت پیامبر بی نظیر است
عناصر گروه VIA(قسمت دوم)
استقراء
تاریخچه ناهید
مولیبدنیت
دوره فروپاشی و زوال سلسله صفویه-نقش روحانیون و مجتهدان با تکیه بر عنصر قدرت و حکومت
چگونه ببینیم
امام علی علیه السلام و پذیرش توبه شخص مرتد
 کاربر Online
556 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  چهارشنبه 12 بهمن 1384 [12:59 ]
  درمان آلزایمر با هورمون درمانی
 


درمان جایگزین با هورمون تستوسترون در مردان سالمند می‌تواند موجب بهبودی فرم خفیف آلزایمر شود.


به گزارش ایسنا به نقل از BBC، تیمی از پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیا به تازگی دریافته‌اند هورمون جنسی تستوسترون بطور مشخصی سبب بهبود کیفیت زندگی در افراد مبتلا به آلزایمر می‌شود. در این مطالعه بیمارانی که از هورمون درمانی استفاده کرده بودند همگی معتقد بودند میزان سلامت فیزیکی و روابط بین فردی آنها پس از مصرف تستوسترون تغییر چشمگیری کرده است.

از آنجا که فرآیند سالخوردگی در مردان با کاهش هورمون تستوسترون همراه است، پژوهشگران حدس می‌زنند فقدان این ماده می‌تواند از مهمترین دلایل بروز مشکلات دوران سالمندی باشد که از جمله آنها می‌توان به آلزایمر اشاره کرد.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  پنج شنبه 13 بهمن 1384 [09:39 ]
  > درمان آلزایمر با هورمون درمانی
 


نتیجه تحقیقات محققان در دانشگاه شیکاگو نشان می‌دهد که احتمال ابتلای زنانی که استروژن مغزشان کاهش می‌یابد به آلزایمر بیشتر است.

محققان با آزمایش موشهایی که حامل پروتئین مربوط به آلزایمر بودند دریافته‌اند که میزان استروژن در مغز آنها به میزان اولی نیست و مقدار آن کم است.

  امتیاز: 0.00