منو
 صفحه های تصادفی
تلفن بل
آتشگاه «اصفهان»
واژگان هندسه
روش آبیاری زیر زمینی
مربی امور هنری
انواع روشهای تاریخ نگاری
جایگاه امام حسین علیه السلام با رسول خدا در عرش
سبک ها و مکتبها در شعر فارسی
پایتخت های صفویان
شیوه حکومت امام مهدی علیه السلام
 کاربر Online
576 کاربر online
 : ادبی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  دوشنبه 03 بهمن 1384 [10:10 ]
  خبر کوتاه
 

سلسله نشست های تخصصی بررسی مبانی و حکمت طنز «حکمت شادان» در سه شنبه 4 بهمن 84 برگزار خواهد شد .


در این نشست استاد منوچهر احترامی طنزپرداز به بیان پژوهش های خود در موضوع طنز در تعزیه خواهد پرداخت .


ساعت برگزاری 16 و در سالن شماره 2 تالار اندیشه حوزه هنری است . ورود برای علاقه مندان آزاد است .


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  چهارشنبه 05 بهمن 1384 [10:58 ]
  > خبر کوتاه
 بهترین رمان متفاوت سال معرفی می‌شود

سه‌شنبه 4 بهمن 1384 ایلنا

انجمن مطالعاتی آثار داستانی متفاوت " واو"، بهترین رمان متفاوت خود را طی مراسمی و با سخنرانی "دکتر محمد صنعتی" با عنوان "روانشناختی ادبیات متفاوت" مورد تقدیر قرار می دهد .

" فائزه شاکری " در گفت و گو با خبرنگار گروه فرهنگ و اندیشه ایلنا , گفت : انجمن مطالعاتی آثار داستانی متفاوت " واو " بهترین رمان متفاوت خود را روز پنج‌‏شنبه 6 بهمن ماه طی مراسمی ویژه و با حضور جمعی از نویسندگان معرفی خواهد کرد. این رمان ها از میان 4 رمان برگزیده دوره نهایی داوری آثار منتشر شده در سال 83 انتخاب و معرفی می شود .
وی در ادامه تصریح کرد : رمان‌‏هایی که به دور نهایی جایزه ادبی " واو " راه یافته‌‏اند، شامل " وقت تقصیر" نوشته "محمدرضا کاتب" , "فرانکولا " نوشته "پیام یزدان‌‏جو " ،"رمادی" نوشته "آرش جواهری" و "احتمال یک مرگ جوان" نوشته "محمد حسین نوری‌‏زاده" است که از این میان، یک اثر مورد تقدیر قرار می گیرد .
دبیر انجمن مطالعاتی " واو " با اعلام یک جایزه دیگر گفت‌‏: "واو" جایزه دیگری را نیز برای ناشر متفاوت درنظر گرفته است، ناشری که شجاعت چاپ آثار متفاوت را با توجه به اینکه ممکن است این کتاب مورد استقبال عمومی قرار نگیرد.
لازم به ذکر است , این مراسم، ساعت 17 روز پنج شنبه 6 بهمن ماه در تالار بتهوون خانه هنرمندان برگزار می شود. در این مراسم، "محمود دولت‌‏آبادی", "عبدالعلی دستغیب" , "فتح الله بی‌‏نیاز" و "ناهید توسلی" نیز حضور خواهند داشت .  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  دوشنبه 10 بهمن 1384 [15:25 ]
  > خبر کوتاه
 کناره‌گیری مارکز از عرصه نویسندگی

«گابریل گارسیا مارکز» نویسنده کلمبیایی خبر از خداحافظی موقت خود از عرصه ادبیات و نویسندگی داد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری آسوشییتدپرس، «مارکز» که به ندرت پیش می‌آید درباره زندگی خصوصی‌ خود صحبت کند، گفت: مدتی است که نوشتن را کنار گذاشته‌ام....حداقل فعلا.

این نویسنده کلمبیایی 78 ساله گفت: سال 2005 اولین سال از زندگی من بود که حتی یک خط هم مطلب ننوشتم.
وی افزود: من نباید مقابل کامپیوتر بنشینم، به‌ علاوه خیال انجام چنین کاری را هم ندارم. تاکنون پیش نیامده بود که من نوشتن را کنار بگذارم و این اولین سال در زندگی من است که حتی یک کلمه هم ننوشته‌ام.

«گارسیا» گفت: ممکن است که پیش از مرگم یک کتاب دیگر بنویسم البته این در صورت آن است که اعتصاب خود را بشکنم ....ولی نسبت به این قضیه خیلی خوش‌بین نیستم.

وی افزود: با توجه به تمرین‌هایی که من دارم می‌توانم بدون آنکه در آینده مشکلی برایم پیش بیاید رمان دیگری بنویسم ولی مردم باید بدانند که دیگر برای این‌کار هیچ نیروی برایم باقی نمانده است.

گابریل گارسیا مارکز، برنده نوبل ادبیات 1982 از کلمبیا و معروف‌ترین نویسنده آمریکای لاتین، در سال 1999 از ابتلای خود به سرطان غدد لنفاوی آگاه شد و از آن پس در پوسته‌ای از انزوای خود خواسته فرورفت که شاید از زمان نگارش تنها شاهکار ادبی خود «صدسال تنهایی» به سال 1967 آن را ترک گفته بود. تنها مونسش در این گوشه عزلت چندبسته سیگار بود که از همسر خویش «مرسدس» دریافت می کرد.


  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست