منو
 صفحه های تصادفی
کلومپرامین
کردستان
سخنان امام حسین علیه السلام در راه کربلا
حضرت ایوب، اسوه صبر و پایداری
معتصم و مسموم کردن امام جواد علیه السلام
محیی الدین طغرلشاه از سلاجقه ی کرمان
آغاز دور تازه جنگ های ایران و عثمانی
کتابخانه ملی
الکتریسیته ساکن
فضیلت یاد امام علی علیه السلام
 کاربر Online
224 کاربر online
 : زمین شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline اسماعیل حامدی 3 ستاره ها ارسال ها: 107   در :  دوشنبه 26 دی 1384 [06:28 ]
  انسان خطرناکتر از فاجعه سونامی
 

واحد خبر پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور - صندوق بین المللی حمایت از محیط زیست اعلام کرد خسارتی که انسان با بازسازی برخی مناطق به محیط زیست وارد کرده بسیار بیش از خسارت فاجعه سونامی بوده است.
به گزارش خبرگزاری کویت، این صندوق طی گزارشی از دولت های مختلف خواست تا مانع روند افراطی استفاده از چوب و قطع درختان و نابودی جنگل ها به شکل گسترده و همه گیر شوند. در این گزارش آمده است: اگر جلوی این جریان بی رویه گرفته نشود به زودی با مناطقی خالی از درخت روبه رو خواهیم شد. کلیف ولنکسون، کارشناس محیط زیست از مرکز علوم دریایی استرالیا گفت: خسارتی که انسان به سواحل مناطق زلزله سونامی وارد کرده، بسیار بیش از خود این فاجعه است. وی افزود: انسان ها تعداد بیشماری از درختان استوایی و سنگ های مرجانی را نابود کرده اند. تعدادی از کارشناسان محیط زیست در حال اندازه گیری میزان خسارات وارده به وسیله زلزله سونامی و مقایسه آن با خسارات انسانی هستند.
جهان چند هفته قبل سالگرد فاجعه سونامی را که باعث ایجاد کشتار دسته جمعی تمامی روستاهای ساحلی اقیانوس هند و کشته و مفقود شدن هزاران نفر در چند کشور آسیایی شد، زنده نگه داشت.

تصویر

منبع: پایگاه ملی داده های علوم زمین کشور

  امتیاز: 0.00