منو
 کاربر Online
337 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  چهارشنبه 14 دی 1384 [09:28 ]
  بیوسنتز قندها
 

در طبیعت ، کربوهیدراتها در درجه اول از طریق ترتیبی از واکنشها موسوم به فتوسنتز ایجاد می‌شوند. در این فرایند ، نور خورشید توسط کلروفیل گیاهان سبز جذب می‌شود و انرژی فتوشیمیایی حاصل ، در تبدیل دی‌اکسید کربن و آب به اکسیژن و ساختار چندعاملی کربوهیدراتها به مصرف می‌رسد.

6CO2 + 6 H2O ----> C6H12O6 + 6O2


جزئیات مکانیسی این تبدیل ، پیچیده بوده ، شامل چندین مرحله است. اولین مرحله ، جذب یک کوانتوم نور ، توسط سیستم پی گسترش یافته کلروفیل است. مکانیسم کاهش آنزیمی کربوهیدراتها ، سوژه بسیاری از پروژه‌های جدید است.

چرخه فتوسنتز و متابولیسم کربوهیدراتها ، مثال زیبایی از استفاده چندباره طبیعت از منابع انرژی است. ابتدا CO2 و H2O مصرف شده ، بدین وسیله انرژی خورشیدی به انرژی شیمیایی و O2 تبدیل می‌شود. هنگامی که ارگانیسم به انرژی ذخیره شده نیازمند باشد، توسط تبدیل کربوهیدرات به دی‌اکسید کربن و آب ، تامین می‌گردد. در این تبدیل ، تقربا همان مقدار اکسیژن آزاد شده مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 14 دی 1384 [12:29 ]
  > بیوسنتز قندها
 

با سلام

برای مطالعه واکنشهای فتوسنتز در لینک زیر کلیک کنید.


  امتیاز: 0.00