منو
 صفحه های تصادفی
امام هادی علیه السلام و پیشگویی مرگ جوان غافل
انواع شرکت های تجارتی
انرژی
نماز در آخرالزمان
سمبولیسم
دانشکده دندانپزشکی
آندوکاردیت
دجال در بیان ائمه علیهم السلام
عزیمت کریم خان به کردستان
جامعه شناسی کار
 کاربر Online
353 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 11 دی 1384 [08:49 ]
  تولید ماده شوینده پره‌های کمپرسور در ایران
 

حلال شوینده پره‌های کمپرسور واحدهای نیروگاهی - صنعتی (CP1) ، برای نخستین بار در کشور در پژوهشکده شیمی و پتروشیمی پژوهشگاه صنعت نفت تولید شد.

"دکتر مهاجرانی" ، رییس پژوهشکده شیمی و پتروشیمی پژوهشگاه صنعت نفت ، با تاکید بر این که شوینده CP1 دارای عملکردی مشابه نمونه‌های با کیفیت خارجی است، اظهار داشت: در ساخت شوینده مزبور از حلال BB3100 الگوگیری شده است که کارایی زیاد ، قدرت سریع پاک کنندگی و نداشتن هرگونه پیامد سوء خوردگی روی پره‌های کمپرسور ، از جمله ویژگی‌های این شوینده به شمار می‌رود.

وی گفت: CP1 به عنوان اولین فراورده‌ صنعتی ما به شمار می‌رود که با استفاده از تجهیزات نیروگاه برق سیکل ترکیبی گیلان ، توانستیم نمونه خود را در آنجا تست و پس از آن شروع به تولید مستمر آزمایشی کردیم.

به گفته دکتر مهاجرانی در حال حاضر این محصول به تمام نیروگاه‌ها در مناطق نفت‌خیز جنوب ، مجتمع‌های مختلف ، نیروگاه‌های کشور و صنایع کوچک عرضه می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر میزان واردات این شوینده ، به وسیله شرکت توانیر 20 هزار لیتر است و با در نظر گرفتن نیاز دیگر بخش‌ها ، رقم مصرف سالانه آن ، حداقل 50 هزار لیتر برآورد می‌شود .

همچنین ، با توجه به گسترش واحدهای نیروگاهی و شبکه‌های گازی بین شهری و خطوط انتقال مصرف این مواد رو به افزایش است.

رییس پژوهشکده شیمی و پتروشیمی پژوهشگاه صنعت نفت ، خاطر نشان کرد: با توجه به این که ما یک واحد تولید ماده شیمیایی هستیم، بنابراین محصول CP1 باید توسط واحدهای صنعتی تولید و به مصرف کننده عرضه شود؛ در این راستا ، در حال مذاکره جهت واگذاری این روش به صنایعی هستیم که امکانات و تجهیزات لازم جهت تولید انبوه این محصول را داشته باشند.

منبع:Isna
  امتیاز: 0.00