منو
 کاربر Online
499 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 11 دی 1384 [08:49 ]
  تولید ماده شوینده پره‌های کمپرسور در ایران
 

حلال شوینده پره‌های کمپرسور واحدهای نیروگاهی - صنعتی (CP1) ، برای نخستین بار در کشور در پژوهشکده شیمی و پتروشیمی پژوهشگاه صنعت نفت تولید شد.

"دکتر مهاجرانی" ، رییس پژوهشکده شیمی و پتروشیمی پژوهشگاه صنعت نفت ، با تاکید بر این که شوینده CP1 دارای عملکردی مشابه نمونه‌های با کیفیت خارجی است، اظهار داشت: در ساخت شوینده مزبور از حلال BB3100 الگوگیری شده است که کارایی زیاد ، قدرت سریع پاک کنندگی و نداشتن هرگونه پیامد سوء خوردگی روی پره‌های کمپرسور ، از جمله ویژگی‌های این شوینده به شمار می‌رود.

وی گفت: CP1 به عنوان اولین فراورده‌ صنعتی ما به شمار می‌رود که با استفاده از تجهیزات نیروگاه برق سیکل ترکیبی گیلان ، توانستیم نمونه خود را در آنجا تست و پس از آن شروع به تولید مستمر آزمایشی کردیم.

به گفته دکتر مهاجرانی در حال حاضر این محصول به تمام نیروگاه‌ها در مناطق نفت‌خیز جنوب ، مجتمع‌های مختلف ، نیروگاه‌های کشور و صنایع کوچک عرضه می‌شود.

وی گفت: در حال حاضر میزان واردات این شوینده ، به وسیله شرکت توانیر 20 هزار لیتر است و با در نظر گرفتن نیاز دیگر بخش‌ها ، رقم مصرف سالانه آن ، حداقل 50 هزار لیتر برآورد می‌شود .

همچنین ، با توجه به گسترش واحدهای نیروگاهی و شبکه‌های گازی بین شهری و خطوط انتقال مصرف این مواد رو به افزایش است.

رییس پژوهشکده شیمی و پتروشیمی پژوهشگاه صنعت نفت ، خاطر نشان کرد: با توجه به این که ما یک واحد تولید ماده شیمیایی هستیم، بنابراین محصول CP1 باید توسط واحدهای صنعتی تولید و به مصرف کننده عرضه شود؛ در این راستا ، در حال مذاکره جهت واگذاری این روش به صنایعی هستیم که امکانات و تجهیزات لازم جهت تولید انبوه این محصول را داشته باشند.

منبع:Isna
  امتیاز: 0.00