منو
 صفحه های تصادفی
آمریکا در سال 1492 تا 1600 میلادی
فیزیولوژی هیجان
نقش معلم در جامعه عشایری
دما
آبسه‌ مغزی‌ یا اپی‌دورال
سوال و جوابهای رایج متفرقه
سند حسابداری
سکته‌ مغزی
نشانه های ظهور - امام باقر علیه السلام
امام علی علیه السلام و مسلمان کردن همسفرش
 کاربر Online
825 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 07 دی 1384 [17:04 ]
  تفاوت میزان شیوع بین کرم های کدو و قلابدار
 

چرا میزان شیوع کرم های قلابدار از کرم های آسکاریس و کدو کمتر است؟؟؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  پنج شنبه 08 دی 1384 [20:52 ]
  > تفاوت میزان شیوع بین کرم های کدو و قلابدار
 

کرمهای پهن یا کرمهای کدو

کرمهایی هستند طویل و پهن که از تعداد زیادی بند تشکیل یافته‌اند. کرم کدوی گاو شایع‌ترین کرم کدوی انسانی است. این کرم به حالت لاروی در گوشت گاو یافت می‌شود و انسان با خوردن گوشت گاو که خوب نپخته باشد به این کرم مبتلا می‌شود. بنابراین این کرم می‌تواند موارد ابتلای زیادی داشته باشد.

کرم آسکاریس

آسکاریس شایع‌ترین کرم روده انسان و رنگ کرم خاکی است منتها بزرگتر از آن. تخم این کرم توسط آب آلوده و سبزی که کود طبیعی انسان پای آن ریخته باشند داخل روده کوچک شده و در آنجا به لارو تبدیل می‌شود. لارو پس از جدار روده و ورید باب به کبد رفته و از طریق ورید اجوف تحتانی به قلب رفته و به ریه رسیده و التهاب مختصر در ریه ایجاد می‌کند. دوباره از آنجا وارد روده می‌شود و رشد می‌کند.

کرم قلابدار

این کرم به طول 10 الی 15 میلیمتر و داری دو جفت قلاب است و سبب کم خونی شدید می‌شود. این کرم در شمال آفریقا و شرق آسیا نزد کارگران معادن و تونل فراوان است. این کرم مخصوص نواحی گرمسیری است به همین خاطر میزان شیوع آن از دو مورد بالا کمتر است.


  امتیاز: 0.00