منو
 کاربر Online
968 کاربر online
 : ادبی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سعید-سعید 1 ستاره ها ارسال ها: 7   در :  چهارشنبه 07 دی 1384 [08:07 ]
  کلاغ متفکر
 

نا برده رنج گنج ميسر نمي شوئد

روزي كلاغي بقدري تشنه اش بود كه به زحمت مي توانست قار قار كند . او به سوي كوزه ي بزرگي كه روز قبل از آن آب خورده بود پرواز كرد وروي لبه ي آن نشست ولي كمي آب در ته آت باقي مانده بود.
كلاغ چند بار سعي كرد كه منقار خود را داخل آب كند ولي كوزه خيلي گود بودومنقار او خيلي كوتاه در نتيجه موفق نشد. ولي درست در لحظه اي كه داشت نا اميد مي شد فهميد كه چه بايد بكند. او چندين بار به باغ رفت و با خود سنگ ريزه آورد و داخل كوزه انداخت تا آب بالا بيايد وتوانست آب بخورد.
از طرف سعید نظری

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline علی امامی 3 ستاره ها ارسال ها: 134   در :  چهارشنبه 07 دی 1384 [08:41 ]
  >کلاغ متفکر
 

سلام
واقعا كه اين كلاغ چقدر متفكر بوده
ياد بگيريم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 09 دی 1384 [10:40 ]
  >>کلاغ متفکر
 ای مرغ سحر فکر ز کلاغ بیاموز....

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 12 دی 1384 [08:05 ]
  > کلاغ متفکر
 

ما در کتاب های ابتدایی داستانی داشتیم کوتاه که یکی دو تا نقاشی هم داشت و نامش روباه و لکلک بود که یکدیگر را به خانه خود دعوت میکنند و ظرف غذا ظرفی است که دیگری نمیتواند از آن بخورد زیرا لکلک غذایش را در تنگی کرده است و روباه هم در ضیافت خود آنرا در بشقاب پهنی سرو میکند , نتیجه داستان را درست بخاطر ندارم شاید چیزی شبیه به این باشد که هر یک خود را فقط میبیند و فکر دیگری را نمیکند البته مربوط به سالها پیش است,اگر کسی میداند آنرا برای دوستانمان هم تعریف کند , اگر بتوانم دوست دارم این کتاب را دوباره خریداری کنم و این ایده خوبی برای سایت رشد است که با فروش آن بتواند کمک مالی جمع کند .

بعضی از عکس های کتاب ابتدایی دوره ما ر ا در این عکسها ببینید اگر لازم بود از فیلتر شکن استفاده کنید .

شنیدم که پیری هم از اهل رشت
اتل متل توتوله
یکی بود یکی نبود
قصه قصه قصه
دویدم و دویدم سر کوهی رسیدم


  امتیاز: 0.00