منو
 کاربر Online
563 کاربر online
 : بهداشت وسلامت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  سه شنبه 06 دی 1384 [11:47 ]
  ریزش مو
 

بطور طبیعی روزانه 100-50 تار مو می‌ ریزد و بیشتر از این غیر طبیعی محسوب می شود آلوپسی یا ریزش مو به دو نوع ژانرالیزه یا منتشر (کل سر) و لوکالیزه یا موضعی میباشد.

عمده دلائل ریزش

از علل ریزش موی ژنرالیزه: تب بالا، کم خونی، خونریزی حاد، زایمان، جراحی کاهش وزن زیاد، کم کاری یا پرکاری تیروئید، اختلال تغذیه ای مثل فقر آهن، روی غذای کم پروتئین می باشد. همچنین استرس های روحی و افسردگی، بعضی داروها و کششی بیش از حد مو و شیمی درمانی و رادیوتراپی از علل دیگر ریزش موی ژنرالیزه می باشند.

ریزش مو یا آلوپسی آندروژنیک طرح مردانه

آلوپسی آندروژنیک طرح مردانه در زمینه ژنتیک ایجاد می شود و موهای ناحیه پیشانی گیجگاهی و ورتکس (کله) به تدریج شروع به ریزش می کنند. این نوع طاسی بیماری نیست بلکه پاسخ فیزیولوژیک به افزایش آندروژنها در مردان بالغ مستعد از نظر ژنتیکی است و معمولا پاسخ خوبی به درمان ندارد. تنها درمان پذیرفته شده محلول ماینوکسیدیل 2%و5% است که در ناحیه ورتکس اثر می کند ولی اثر خوبی روی ناحیه شقیقه و پیشانی ندارد. و با قطع آن موهای جدید می ریزد و باید مداوم مصرف شود.

ریزش مو یا آلوپسی آندروژنیک طرح زنانه

در آلوپسی آندروژنیک طرح زنانه موهای ناحیه وسط اسکالپ ریزش پیدا می کند و خط رویش مو حفظ می شود. در ان نوع آلوپسی یک سری آزمایشات هورمونی باید برای رد علل زمینه ای انجام شود. در صورت طبیعی بودن آزمایشات درمان مثل آلوپسی مردانه است.

بقیه آلوپسی ها که جزو بیماریهای تخصصی پوست می باشند درمان خاص خودشان را می طلبند. که توسط متخصصین پوست انجام میشود. از داروهای گیاهی روغن بادام، روغن زیتون، روغن گردو را می توان جلوگیری از ریزش مو استفاده کرد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  پنج شنبه 17 خرداد 1386 [08:23 ]
  نکات مهم برای جلوگیری از ریزش مو
 

- 1هر شب قبل از خواب موها و پوست سر را با لوسیون مناسب به مدت پانزده دقیقه ماساژ دهید، تا اختلالات موجود در کار غدد، رفع شده و غذای مناسب به مو برسد.
- 2از اینکه گرد و غبار و عرق، منافذ پوست را بگیرد جلوگیری کنید و سر خود را هر سه روز یک بار با شامپوهای مناسب بشوئید.
- 3از خوردن چربی‏های حیوانی خودداری کنید و چربی نباتی مصرف نمائید.
- 4چنانچه دچار هر یک از بیماری‏های مو از قبیل چربی، خشکی و موخورده، شکستگی شدید بلافاصله در پی درمان آن باشید.
- 5موخوره عبارتست از شاخه به شاخه شدن مو که در اثر آن موها خشک و شکسته می‏شود و میریزد و حالت زشت و نازیبا به خود می‏گیرد، متأسفانه این مرص مسری است و از شانه مبتلایان، به موهای سالم سرایت می‏نماید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سبحانی 3 ستاره ها ارسال ها: 327   در :  یکشنبه 20 خرداد 1386 [15:49 ]
  چرب بودن موها و وجود جوشایی در سر
 

چرب بودن موها و وجود جوشایی چرکی در سر


در مورد چرب بودن موهایتان توصیه می شوند از شامپوهای مخصوص موی چرب استفاده نمائید و در صوری که سرتان شوره می زند می توانید برای درمان شوره سر از شامپوهایی مانند سلنیوم سولفاید هفته ای یک بار استفاده نمائید که احتمالا جوشهای سرتان نیز بهبود می یابد.


  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست