منو
 صفحه های تصادفی
مقالات علمی ورزشی
دستور منصور برای آتش زدن خانه امام صادق علیه السلام
تقسیمات گونه
آتشفشانهای ماه
ملخ
وارونگی مغناطیسی
اریترومایسین
پرکاری‌ تیرویید
شکلات داغ
پخش فیلم
 کاربر Online
367 کاربر online
 : باشگاه دانش آموزی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline یلدا احمدی 1 ستاره ها ارسال ها: 6   در :  سه شنبه 06 دی 1384 [10:47 ]
  مدیریت شناخت دانش آموزان
 *برای شناخت دانش آموزان باید از پرسش نامه هنگام ثبت نام و یا در مناسبت های دیگر اطلاعات اولیه را به دست آورد .
*معاون باید با دانش آموزان مشاوره عمومی داشته باشد و صحبت کردن با دانش آموزان گوشه گیر در راستای کار خود قرار دهند .
  • در جلسات و شورای معلمان در مورد دانش آموزانی که از نظر جسمی و عاطفی ، درسی ، خانوادگی و ... مشکلاتی دارند و به کمک بیشتری احتیاج دارند گفت گو کنند و همچنین در مورد دانش آموزانی که برجسته هستند می توانند در جلسات فعالیت کنند .
*در مدرسه هایی که تنها یک معاون فعالیت می کند حتما" برای گروها و یا پایه های خاصی از دانش آموزان معاون مشخصی در نظر گرفته شود .
  • معاونان می توانند تمام اطلاعات دانش آموزان را در دفتری ثبت کنند و همچنین آنها می توانند در این دفتر موفقیت ها و کاستی های رفتاری و درسی دانش آموزان را نیز درج کنند . اگر در این دفتر تنها ویژگی منفی نوشته شود به سرعت کارایی خود را از دست خواهد داد و می توانند معلمان هم این چنین دفتری داشته باشند تا بتوانند اطلاعات آموزش و پرورش را در مورد هر یک بچه ها دارند برای آگاهی معاونان در آن درج کنند .
  • دانش آموزانی که مشکل و یا بیماری خاص فیزیولوژیک و یا مشکل جسمی دارند باید شناسایی کرد و این گونه دانش آموزان را همواره مد نظر داشت .
  • مشاهده ، یکی از عوامل مهم در شناخت دانش آموزان است ، مشاهده های دقیق رفتار دانش آموزان در کلاس ، حیاط مدرسه ، هنگام ورزش و ... می تواند در شناخت کامل آنها به معاونان کمک کند .
  • یکی دیگر از راه های شناخت دانش آموزان ، نظر خواهی از کارکنان مدرسه و یا معلمان، طی سال تحصیلی ، در مورد هر دانش آموز است .
  • برگذاری یک سری از مسابقات در سطح مدرسه با عنوان « من کیستم » تا دانش آموزان خودشان را با انشاء با همین عنوان معرفی کنند .
  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا_عابدی 3 ستاره ها ارسال ها: 146   در :  دوشنبه 12 دی 1384 [11:16 ]
  > مدیریت شناخت دانش آموزان
 به نظرم شناخت دانش آموز و تأثیرات غیرمستقیم روی دانش‌آموزان نیاز به یک مهارت سری مهارت داره

هر معلمی وظیفه داره روی این مهارت ها کار کنه تا بتونه ارتباط خوبی برقرار کنه .

  امتیاز: 0.00