منو
 صفحه های تصادفی
سینمای کمدی
صنایع دستی فلزی استان اصفهان
دارابگرد
رژیم غذایی خام خواری
هسته زمین
مدیریت تکنولوژی
نخستین دوره مجلس مشروطه
انتقال گرما
علی علیه السلام خورشید و ماه و ستاره درخشان است
اسامی مهاجران حبشه در هجرت دوم
 کاربر Online
191 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 03 دی 1384 [05:14 ]
  هدایت الهی در عالم گیاهان
 

هدایت الهی در عالم گیاهان

می‌دانیم تعداد و انواع گیاهان روی زمین با گستردگی وسیعی که دارند به چند هزار گونه بالغ می‌شود و با اینکه بر همه آنها یک خورشید می‌تابد و یک ابر باران فرو می‌ریزد، یک نسیم می‌وزد و اغلب از یک زمین می‌رویند. با این وصف در خاصیت و اثر ، در رنگ و بوی ، باهم تفاوت دارند. این شیرین است و آن ترش ، این چرب است و آن یکی بدون چربی ، این گندم است و آن عدس ، این سرخ است و آن سفید ، این خوشبو است و آن بدون بوی ، این خوشه زرین انگور است و آن حقه یاقوت انار.

تصویر


رمز این تفاوتها این است که با هدایت پروردگار ریشه هر نوع گیاه ، عناصر مخصوصی را که در دل خاک موجود است با میزان و مقدار خاصی می‌مکد و به ساقه گیاه تحویل می‌دهد. در ساقه گیاه با هدایت الهی بعضی فعل و انفعالات صورت می‌گیرد تا این تنوع دامنه‌دار ، در صفحات مزارع و چمن تحقق یابد.

نه تنها هر نوعی از انواع گیاهان به ما درس توحید می‌دهد بلکه ورقی از برگهای هر گیاه با انجام عمل کربن گیری ، تعرق و تنفس ما را به پیمودن را توحید رهنمون می‌شود.


  امتیاز: 0.00