منو
 صفحه های تصادفی
ساختار و ترکیبات زمین
نصیر الدوله شاه غازی رستم
حقوق شهروندی
دیلمان فارس
تولید تک دوربینه در تلویزیون
دین و پیش‏فرض‏هاى علوم انسانى
طوطی ماهی
بدعت
اصحاب الیمین
فرد و جامعه 2
 کاربر Online
306 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  شنبه 12 آذر 1384 [08:25 ]
  استفاده از نفت سفید به عنوان سوخت مورد مصرف در باتری‌ها
 

شرکت نفتی "نیپون اویل" ژاپن اعلام کرد که برای نخستین بار در جهان از سامانه‌ای استفاده خواهد کرد که در آن از نفت سفید به‌عنوان سوخت مورد مصرف در باتری‌های سوخت‌دار استفاده می‌شود.

شرکت نیپون ، روز پنجشنبه گزارش کرد: این شرکت ، درصدد است که از اول بهار سال آینده ، بگونه‌ای عملی ، استفاده از این سامانه را در تاسیسات خانگی آغاز کند.

این سامانه که "ائنه‌اوس اکوبوی" نام دارد، بگونه‌ای است که نخست ، نفت سفید را تجزیه کرده و سپس هیدروژن بدست آمده را با هوا مورد واکنش شیمیایی قرار می‌دهند که در اثر آن برق تولید می‌شود.

دست‌اندرکاران می‌گویند که استفاده از این سامانه نه تنها می‌تواند ‪۶۰‬ درصد برق مورد استفاده در خانه را تامین کند، بلکه از حرارت هنگام تولید برق هم می‌توان برای گرم کردن آب استفاده کرد.

استفاده از این سامانه که ظرفیت تولید برق آن ‪ ۹۵۰‬وات می‌باشد، سبب خواهد شد که میزان خروج گاز آلاینده دی‌اکسید کربن از خانه‌ها که هم‌اکنون تاسیسات آنها وابسته به گاز و برق است، ‪ ۳۰‬تا ‪ ۴۰‬درصد کمتر شود.

در باتری سوختی از طریق واکنش میان هیدروژن و اکسیژن ، الکتریسیته تولید می‌شود، بدون آنکه گاز اکسید کربن که عاملی مهم در گرمایش جهان است، تولید شود.

شرکت نیپون تصمیم دارد دستگاه مجهز به این سامانه را با نرخ ‪ ۶۰‬هزار تن در سال به خانه‌ها کرایه بدهد.

این شرکت در بهار گذشته ، سامانه مشابهی را که سوخت آن گاز پروپان می‌باشد، هم به بازار عرضه کرده است.

  امتیاز: 0.00