منو
 کاربر Online
609 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline هدیه 1 ستاره ها ارسال ها: 7   در :  چهارشنبه 09 آذر 1384 [03:47 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : انتقال یافته از پرسش و پاسخ : ماهیان برق دار
 

مطالبی در مورد ماهی های برق دار.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 09 آذر 1384 [20:17 ]
  > انتقال یافته از پرسش و پاسخ : انتقال یافته از پرسش و پاسخ : ماهیان برق دار
 

ماهیان برق‌دار به ماهیانی می‌گویند که با تولید شوکهای برقی از خود دفاع می‌کنند. به علاوه بوسیله این حربه است که شکار نیز به چنگ می‌آورند. ماهیان برقی شبیه ماهیان دیگر هستند با این وصف تنها امتیازی که در اینگونه ماهیها نهفته است همین نیروی برق است.


در میان مار ماهیها از همه خطرناک‌تر مارماهی برقی آمریکای جنوبی است. گاهی هم آن را مارماهی برقی برزیلی می‌خوانند. این موجود سیه فام و زمخت در آب رودخانه هایی زندگی می‌کند که رودهای آمازون و ارینوکو سرازیر می‌شوند. این ماهی 2 متر طول دارد و در دمش اندام مولد برق جای گرفته است. ضربه دم این ماهی چنان کوبنده است که حیوانی به بزرگی اسب را می‌تواند مدهوش کند!

گونه دیگر از ماهیان برق‌دار ، اسبله ماهی یا گربه ماهی برق‌دار است. گونه سوم اژدرماهی است در این گونه اندامهای مولد برق در جایی میان سر و آبششهایش قرار دارد.


  امتیاز: 0.00