منو
 کاربر Online
844 کاربر online
 : نجوم
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 28 آبان 1384 [04:33 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : شهاب سنگها (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:نیما-نمازی

یک صفحه به من معرفی کنید که در آن مطالب مفید برای گزارش در باره شهاب سنگها پیدا کنم.


  امتیاز: 0.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 01 آذر 1384 [13:26 ]
  > انتقال یافته از پرسش و پاسخ : شهاب سنگها (از طریق تماس با ما)
 

شهاب سنگها چه ظواهری دارند سایتهای درمرطبت با شها ب سنگها ونام چندکشور در این باره

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  پنج شنبه 19 مرداد 1385 [15:39 ]
  شهاب سنگها
 

از پیوندهای شهابواره ، مطالعه شهاب سنگها ، شهاب سنگ تانگاسکا ، تاریخ شهاب سنگها و اندازه شهاب سنگها می توانید استفاده کنید.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  سه شنبه 21 شهریور 1385 [13:39 ]
  شهاب‌سنگ در نیوزیلند
 

جسم ناشناسی که به احتمال زیاد یک شهاب‌سنگ بوده‌است، ساعاتی پیش در جزیره موسوم به `ساوث آیلند` در کشور نیوزیلند با انفجاری مهیب با زمین برخورد کرد که صدای این انفجار سبب لرزش پنجره‌های ساختمانهای اطراف شد. به گزارش خبرگزاری رویترز، این انفجار در منطقه `کنتربری` در ساحل شرقی `ساوث آیلند` رخ داد و سبب تماسهای پی‌درپی ساکنین منطقه با خدمات اورژانس شد.

یکی از شاهدان محلی در گفتگو با `رادیو نیوزیلند` گفت این شهاب‌سنگ پیش از سقوط در یک چراگاه در این منطقه، در آسمان با رنگ نقره‌ای روشن و شعله‌هایی به رنگ قرمز و بنفش دیده شد و رد سفیدی از خود در آسمان باقی گذاشت. هنور خبری از پیدا شدن بقایای از این سنگ آسمانی گزارش نشده‌است.

موسسه علوم زمین‌شناسی و هسته‌ای `نیوزیلند` اعلام کرد که تجهیزات این موسسه هیج تکانی را ثبت نکرده و نیروی هوایی سلطنتی این کشور نیز گزارش کرد هیچ کدام از هواپیماهای این نیرو با سرعتی که سبب شکسته شدن دیوار صوتی شود، پرواز نکرده‌اند. دانشمندان عقیده دارند این شی‌ء آسمانی احتمالا دارای ابعادی مشابه یک توپ بسکتبال و یا کوچکتر از آن بوده است.

به گفته `جنی مک‌کورمیک` محقق رصدخانه `استاردوم` در `اوکلند`، اجرام آسمانی که بقایای مواد قدیمی تشکیل‌دهنده منظومه شمسی هستند، به طور مداوم با زمین برخورد می‌کنند و برخورد اخیر نیز احتمالا یکی از همین موارد بوده است. وی همچنین اعلام کرد این احتمال نیز وجود دارد که شیی مذکور یک زباله فضایی نظیر بقایای یک ماهواره قدیمی بوده باشد.

  • ایرنا

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  یکشنبه 17 دی 1385 [06:35 ]
  فرود سنگ آسمانی
 

محققان آمریکایی اعلام کردند جسم فلزی که روز پنج‌شنبه سقف یک خانه در ایالت `نیوجرسی` آمریکا را شکافته و در حمام آن فرودآمده، یک سنگ آسمانی بوده‌است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، این سنگ آسمانی دارای ابعادی مشابه یک توپ گلف و دارای وزنی به اندازه یک قالب صابون و در حدود ‪ ۴۰۰‬گرم بوده ‌است.

کارشناسان زمین‌شناسی دانشگاه `روتگرز` در آمریکا در پی بررسی این سنگ آسمانی اعلام کردند جنس آن از فلز آهن بوده و دارای ویژگی‌های مغناطیسی است به طوری که آهن‌ربا را به خود جذب می‌کند. پلیس شهر `فری‌هولد تاون‌شیپ` که این جسم آسمانی در آن فرود آمده‌است اعلام کرد سنگ آسمانی مذکور پس از مطالعات محققان به خانواده‌ای که این جسم روی خانه آنها فرود آمده، بازگردانده خواهد شد.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فرشباف 3 ستاره ها ارسال ها: 213   در :  سه شنبه 01 اسفند 1385 [05:39 ]
  سنگ بزرگ آسمانی در حرکت به سمت زمین
 

`آپوفیس` نام یک سنگ بزرگ آسمانی با شعاع ‪ ۴۰۰‬متر و وزن ‪ ۴۶‬میلیارد کیلوگرم است که درسال ‪ ۲۰۳۶‬میلادی از ‪ ۳۷‬هزار کیلومتری زمین عبور خواهد کرد. روزنامه ایتالیایی `لارپوبلیکا` درشماره روز دوشنبه خود نوشت:احتمال اینکه این سنگ با زمین برخورد کند ‪ ۱‬به ‪ ۴۵‬هزاراست،اما بااینکه به نظر احتمال کمی می‌رسد، ولی خطر برخورد آن با زمین را نباید کم اهمیت شمرد، زیرا مسیر سنگ‌های آسمانی بخاطرانرژی خورشیدی ، بطور مدام تغییرمی‌کنند.

به همین خاطرگروهی از دانشمندان، حمایت سازمان ملل را برای ماموریت نجات زمین جهت پیدا کردن بهترین راه‌حل برای جلوگیری از برخورد احتمالی این سنگ بزرگ با کره زمین خواستار شدند. به عقیده دانشمندان برخورد احتمالی این سنگ بازمین در ‪ ۱۳‬آوریل سال ‪ ۲۰۳۶‬خواهد بود. دانشمندان درصددند تا با پرتاب یک فضاپیمای بزرگ به فضا بتوانند با استفاده از نیروی جاذبه‌ای ، مسیرآن را تغییر دهند. گفته می‌شود که این طرح ‪ ۳۰۰‬میلیون دلار هزینه در بر خواهد داشت.

` راسل شویکارت ` یکی‌از فضانوردان ماموریت آپولو گفت: اگر کشف کنیم که مسیر این سنگ، رو به زمین‌است کاری نمی‌توان انجام داد، زیرا تلاش جهت نابود کردن آن نیز با یک بمب اتمی ، می‌تواند باعث ایجاد مقدار زیادی خرده سنگ ناشی از آن که به سطح زمین خواهند بارید ، بشود.

اگر سنگ آسمانی مذکور به زمین بیافتد آسمان ماه‌ها تاریک شده و درجه حرارت را پایین می‌آورد و درصورت سقوط درآب نیز باعث بوجودآمدن`تسونامی` بسیار بزرگی می‌شود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 01 اسفند 1385 [15:44 ]
  نگران نباشید!
 

نگران نباشید سنگ بزرگ علامت نزدن است !biggrin

  امتیاز: 0.00