منو
 صفحه های تصادفی
آی سی های مربوط به گیتهای منطقی
سارس
جبار «صورت فلکی»
مرکز جرم(المپیاد)
ضرورت ورزش و نرمش بر بدن انسان
آبسه‌ مغزی‌ یا اپی‌دورال
ابوسیف «صورت فلکی»
آفرینش انسان
تمرینات شکسته در فوتبال
رکن‏الدین بن شمس الدین
 کاربر Online
456 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 28 آبان 1384 [03:23 ]
  زمانی که باید حتی از نور هم گریخت!
 

زمانی که باید حتی از نور هم گریخت!

بیش از 90 درصد افراد در طول عمر خود سردرد را تجربه کرده‌اند. اکثر سردردها مدت کوتاهی طول می‌کشند و بعد از برطرف شدن علت زمینه‌ای که عموما یک بیماری است برطرف می‌شوند. اما سردرد میگرنی بین 4 تا 72 ساعت طول می‌کشد که همراه با تهوع و استفراغ و اکثرا یک طرفه است. این سردرد در میان خانمها بیشتر شایع است و اکثرا قبل از 40 سالگی پیدا می‌شود.

هیچ آزمایش خاصی برای تشخیص میگرن وجود ندارد و بر اساس شرح حال بیمار و معاینه میگرن بیمار تشخیص داده می‌شود. مهمترین کار در زمینه میگرن پیشگیری از آن است. باید بدانید که چه چیزی در شما باعث میگرن می‌شود. یک دفترچه یادداشت تهیه کنید و به دقت زمان و تمام مسائلی که قبل یا هنگام حمله رخ میدهد را ثبت کنید. می‌توانید با پرهیز از عوامل تحریک کننده میگرن را کنترل کنید.

طب سوزنی اثرات خوبی بویژه در درمان میگرن و سردردهای مزمن داشته است.در این بیماریها طب سوزنی بطور قابل ملاحظه‌ای سودمند تر از سایر روشهای درمانی است. نتایج مهیج تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است دامنه استفاده از طب سوزنی در غرب را افزایش داده است.


  امتیاز: 0.00