منو
 صفحه های تصادفی
شبهة تعارض عقل و دین
پرتاب توپ به داخل زمین از خطوط کناری
ایدریالیت
خطبه حضرت زینب در مجلس یزید
نیم پیل و انواع آن
استیبیکونیت
زلزله
استراتژی حل مسئله
فضل بن شاذان
ساختمان بنزن
 کاربر Online
409 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  جمعه 27 آبان 1384 [06:05 ]
  روغن کنجد ، باعث کاهش کلسترول خون می‌شود.
 

بر اساس یافته‌های یک پژوهشگر دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز استفاده از روغن کنجد (ارده) به جای روغن‌های اشباع شده باعث پایین آمدن سطح تری گلیسرید و کلسترول بدن و بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

"دکتر احمد فرج زاده شیخ " دراین خصوص گفت: منشا بیماری‌های قلبی و عروقی مواد خوراکی آغشته به چربی می‌باشند.

وی اضافه کرد: این مواد چرب ، سطح تری گلیسرید و کلسترول بدن را بالا برده و باعث تجمع چربی‌های موجود در خون و چربی‌های ذخیره شده می‌شود.

وی ادامه داد: بعد از مدتی به علت تجمع زیاد چربی در خون ، رسوب‌گذاری در رگ‌های ایجاد شده که باعث گرفتگی رگ‌ها و ابتلای فرد به بیماری‌های قلبی و عروقی می‌شود.

این استاد دانشگاه بیان داشت: برای ارزیابی تاثیر روغن کنجد بر کاهش بیماری‌های قلبی و عروقی ، آزمایشاتی بر روی موش‌های صحرایی صورت گرفت که بر اساس این آزمایشات تغذیه موش‌ها با روغن کنجد (ارده ) حاوی کنجد بالا باعث کاهش تری گلیسیرید و کلسترول که موثر در ایجاد بیماری‌های قلبی و عروقی هستند می‌شود.

فرج زاده شیخ افزود: از دیگر روغن‌های کاهش‌دهنده کلسترول و تری گلیسرید روغن آفتاب گردان می‌باشد.

وی ادامه داد: در صورتی که استفاده از روغن آفتاب گردان در انسان تعمیم داده شود می‌تواند کاهش کلسترول را در انسان به دنبال داشته باشد.

این استاد دانشگاه ، مصرف روغن آفتاب گردان را برای همه افراد به خصوص کسانی که از چربی به صورت روزانه استفاده می‌کنند و کسانی که دارای کلسترول بالا هستند توصیه می‌کند.

به نقل از:Irna

  امتیاز: 1.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  جمعه 27 آبان 1384 [13:50 ]
  > روغن کنجد ، باعث کاهش کلسترول خون می‌شود.
 

دوستان برای بحث تکمیلی به لینک زیر مراجعه کنید.


  امتیاز: 0.80