منو
 صفحه های تصادفی
گلومرولونفریت
فرهنگسرای بهمن
جادوگری و جادوگران
درس نقشه کشی 2
آزادی زنان
بعد اجتماعی امام سجاد علیه السلام
لوله کش گاز خانگی و تجاری
امام صادق علیه السلام و صدقه پنهانی
جمع کننده های خورشیدی
اقیانوس اطلس
 کاربر Online
539 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 23 آبان 1384 [03:19 ]
  خواص دارویی گل گاو زبان
 

خواص دارویی گل گاو زبان

گل گاو زبان (Borage) گیاه علفی یکساله است که ارتفاع آن تا 60 سانتیمتر هم می‌رسد. ساقه آن شیار‌دار و خاردار است ک برگهای آن از تارهای خشن پوشیده شده و گلهای این گیاه به رنگ آبی ، سفید یا بنفش می باشد. گل گاو زبان از اردیبهشت ماه تا شهریور گل می‌دهد.

گل ، برگ و سرشاخه‌های گلدار این گیاه به مصرف دارویی می‌رسد. گلهای آن در ابتدای گل دهی جمع آوری شده و در سایه خشک می‌شوند که بویی شبیه بوی خیار دارد و طعم آن تند است. این گیاه مدر و ضد التهاب است و دم کرده آن برای التهاب مجاری ادرار ، روماتیسم و بیماری قلب مفید است.

تصویر


گل گاو زبان خون را تصفیه می‌کند و آرام کننده اعصاب است. عرق آور است و برای کلیه و سرما خوردگی مفیداست. می‌توانید برای درمان برونشیت و از بین بردن سرفه از دم کرده آن استفاده کنید. این گیاه در درمان بیماری سرخک و مخملک موثر است و برگهای آن به رفع ورم کمک می‌کند. البته بهتراست که خانمهای باردار و کودکان از آن استفاده نکنند. می‌توانید از این گیاه به همراه شوید برای چاشنی سالاد استفاده کنید.

دوستان برای تکیمل کردن اطلاعات به لینک زیر مراجعه کنید.  امتیاز: 0.00