منو
 صفحه های تصادفی
عوامل و آثار اخلاص
نمونه ای از احادیث اخلاقی امام کاظم علیه السلام
توده آذرين
پلاسمای طبیعی
نیلز بوهر
نمونه گیری
عکرمه کیست؟
بغداد
دانشنامه:مقالات درخواست شده
اسید پانتوتنیک
 کاربر Online
359 کاربر online
 : رسانه‌های صوتی و تصویری
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مهناز نظری 3 ستاره ها ارسال ها: 235   در :  یکشنبه 22 آبان 1384 [20:48 ]
  بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

نظام ستاره سازی ( Star System )


ستاره کیست؟

شاید بتوان ستاره را این گونه تعریف کرد : هنرپیشه ای که تماشاگر بیشتر برای تماشای او پول می پردازد ، تا تماشای قصه و فیلم. ستاره چهره ای محبوب است که روی شخصیت او کار شده تا تیپ محسوسی به تماشاگرعرضه شود و تماشاگر بتواند با او همذات پنداری کند و در عین حال رویاهای خود را در وجود او مجسم شده ببیند.


شروع ستاره سازی

در آغاز سینما ، شرکت های تولیدکننده فیلم ، از بیم آن که شهرت بازیگران موجب نفوذ و قدرت شان شود و تقاضای دستمزد بالاتر کنند ، هویت اصلی آن ها را مخفی نگاه می داشتند. با پیروی از این سیاست ، بازیگران معروف فیلم های اولیه تا سال ها یا با نام نقشی که در فیلم ها ایفا می کردند شناخته می شدند ( مثلا مری پیکفورد با نام مری کوچولو ) ، یا با نام شرکتی که در آن کار می کردند ( مثلا فلورانس لارنس با نام دختر بایوگراف ).

شاید کارل لیمن را بتوان نخستین کسی دانست که به مسئله ستاره سازی پرداخت و به اهمیت آن پی برد. داستان ترفند او برای خلق نظام ستاره سازی جالب است:
لیمن ، فلورانس لارنس ( دختر بایوگراف ) را از کمپانی بایوگراف به شرکت موشن پیکچر آورد. او بلافاصله بعد از استخدام لارنس شایعه مرگ او را توسط نویسندگان ناشناسی در روزنامه ها پخش کرد و برای نخستین بار نام اصلی او را فاش کرد. سپس تبلیغات گسترده ای را بر ضد کمپانی های دیگر آغاز کرد و آن ها را متهم کرد که شایعه مرگ او را به عنوان « دروغ سیاه » رواج داده اند ، تا پیوستن لارنس به کمپانی موشن پیکچر را تحت الشعاع قرار دهند. لیمن برای اثبات زنده بودن فلورانس لارنس قول داد که مردم در اولین اکران فیلم جدید فلورانس ( که برای موشن پیکچر بازی کرده ) در شهر سنت لوئیس او را ملاقات خواهند کرد ، همچنین در این سفر کینگ بگوت ( یک بازیگر محبوب دیگر متعلق به کمپانی موشن پیکچر که با نام کوچکش معروف بود ) ، فلورانس را همراهی خواهد کرد. در روز اکران فیلم نیمی از مردم سنت لوئیس برای دیدن دختر بایوگراف که سالم و سلامت بود در ایستگاه قطار جمع شدند. این صحنه به شورشی تمام عیار شباهت پیدا کرد و شاید بتوان گفت سیستم ستاره سازی دراین روز متولد شد.

شیوه تبلیغاتی لیمن چنان موفق بود که تهیه کنندگان و شرکت های فیلم سازی دیگر نیز سیاست ستاره سازی را هر یک به شیوه خود در پیش گرفتند.

ادگار مورین در کتاب خود تحت عنوان ستاره ها ، دسته بندی های جالبی برای ستارگان سینمای صامت ارائه داده است :

« جوان معصوم یا شرور» مانند مری پیکفورد و لیلین گیش ، « زن افسونگر » چون تدا بارا ، « فرشته زجرکش و مرموز» چون گرتا گاربو ، « قهرمان ماجراجو» چون داگلاس فربنکس و ویلیام ا.هارت ، « جوان عاشق پیشه » چون جان گیلبرت ... این چهره ها عموما تیپ هایی بودند که مشخصات و و تخیلات عام انسانی را متجلی می کردند. آنها با تمام خصوصیات انسانی خود دارای درخششی فراانسانی بودند و در کانون تخیلات جای داشتند.


روند ستاره سازی

با ورود صدا به سینما و با تغییر واقعیت های روز که ناشی از دوران رکود اقتصادی و سال های پیش از جنگ ( جنگ جهانی دوم ) بود ، در سرشت ستاره ها هم تغییراتی داده شد و ستارگان به انسان های پیچیده تر ، اجتماعی تر و قابل لمس تری بدل شدند.

ستارگانی چون هنری فوندا ، جیمز استوارت و گری کوپر با حال و هوای مرد وفادار به زن و فرزند ، سخت مقبول عام افتادند. جیمز کاگنی و همفری بوگارت با تلفیق خوب و بد ، احساساتی گرایی و خشونت ، به ضد قهرمان بدل شدند. مارلون براندو و جیمز دین چهره جوانان عصیانگر در قالب قهرمان را عرضه داشتند... در سینمای ناطق ستارگان زن نیز دستخوش تحولاتی شدند. آن دختران پاک و معصوم ( چون کلودت کولبرت و رزالیند راسل ) باهوش تر و حساس تر شدند ، یا دیگر آن قدر ها هم معصوم نبودند( چون جون کرافورد و باربارا استنویک ). زنان افسونگری چون مارلین دیتریش کماکان مرموز ماندند. بریجیت باردو ، معصومیت و کودکی و مرلین مونرو ، آسیب پذیری را به نمایش گذاشتند...

ستاره سازی هم مانند خود سینما دستخوش رشد و زوال بوده ، اما همیشه جایگاه خود را به عنوان یکی از اصول درامدزایی استودیوها و کمپانی ها حفظ کرده. امروزه با پیچیده تر شدن سیستم تبلیغات ، نظام ستاره سازی هم شیوه های جدیدی را برای ایجاد محبوبیت هنرپیشه ها و جذب تماشاگران به کار می برد. در واقع قدرت ستارگان بیش از آن که در دستان خودشان باشد در دست استودیوها و تبلیغاتی است که روی آن ها انجام می دهند.

دستمزدهای کلان ، شهرت ومحبوبیت و برخورداری از زندگی که هیجان انگیز و رویایی جلوه می کند فارغ از علاقه درونی به حرفه بازی و هنرپیشگی اهدافی هستند که اغلب کسانی که سودای بازیگری دارند ، در پی آنند.

نکته دیگری که باید در این جا به آن اشاره کرد آن است که ، با وجود آن که وقتی از نظام ستاره سازی صحبت می شود توجه بیشتر ، به هالیوود و سینمای آمریکا معطوف می گردد ، اما در کشورهایی که سینمای قوی ندارند و عمدتا از جهت داستان و تکنیک های فیلم سازی حرفی برای گفتن ندارند بیشتر از این سیستم برای فروش و درامد زایی استفاده می شود.

دوستانی که به این موضوع علاقه دارند در بحث ما شرکت کنند.

حقیقتا ستاره ها تا چه حد در موفقیت یک فیلم موثرند؟

برای این که یک هنرپیشه به یک ستاره بدل شود ، چه خصوصیاتی باید داشته باشد (درجه اهمیت مواردی مثل چهره ، بازی ، صدا و... از نظر شما چه میزان است) ؟

آیا پیش آمده خود شما ، فیلمی را فارغ از آن که فیلم خوبی بوده یا نه فقط به خاطر این که هنرپیشه مورد علاقه تان در آن بازی می کرده به تماشا بنشینید؟

ستارگان محبوب شما چه کسانی هستند؟ چه ویژگی در آن ها شما را جذب کرده؟

نظام ستاره سازی در ایران را چگونه می بینید؟ آیا ستاره های حال حاضر سینمای ما خصوصیات یک ستاره را دارند؟ آن ها چیزی به کیفیت سینمای ما اضافه کرده اند و یا آن را تنزل داده اند؟
...

« با تشکر »  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline بابک خسروشاهی 3 ستاره ها ارسال ها: 473   در :  سه شنبه 24 آبان 1384 [11:35 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

سلام

با مراجعه به چند لغت نامه و فرهنگ در اینترنت به تعریف زیر یا تعاریف مشابه آن از ستاره سینما برخوردم:

ستاره ها افراد معروفی هستند که نقشهای اصلی را در فیلم بازی می کنند.


در ادامه نظرم راجع به برخی سوالات شما:

  • به نظر من ستاره ها در موفقیت یک فیلم نقش مهمی دارند، این تاثیر احتمالا در روزهای اولیه نمایش یک فیلم بیشتره، چون خیلی ها فقط به اطمینان ستاره مورد علاقه شون به دیدن فیلم می روند. البته در روزهای بعد به علت تبلیغ یا ضد تبلیغ شفاهی توسط کسانی که فیلم را دیده اند این تاثیر کم رنگ تر میشود.

  • برای خود من بسیار پیش آمده که در موقع کرایه فیلم، یا موقع نمایش آن از تلویزیون فقط با مشاهده نام بازیگر مورد علاقه ام آن فیلم را انتخاب کرده ام. البته باید بگویم که این انتخاب گر چه در بسیاری موارد جواب داده ولی دفعاتی هم بوده که اشتباه از آب در آمده.

  • ویژگی که سبب میشه من بازیگری را هنرپیشه و یا ستاره بدانم انتخاب نقش و اجرای هنری و طبیعی نقشی است که بر عهده دارند، طوری که آدم در آن لحظه بدون در نظر داشتن بازیگر بودن او نقشش را باور کنه. انتخاب ستاره مشکله، چون تعداد هنر پیشه هائی که نقشهای جالبی بر عهده داشتند کم نیست ولی آنهائی را که اغلب نقشهاشون جالب بوده و به خوبی از عهده انجام آنها بر آمده اند را تا جائی که ذهن یاری میده میشه نام برد.
از ستاره های ایرانی میشه از علی نصیریان، عزت الله انتظامی،رضا کیانیان، پرویز پرستوئی ،محمد رضا فروتن، هما روستا و نیکی کریمی نام برد.
از میان خارجی ها هم آل پاچینو، رابرت دنیرو، تام هنکس، راسل کرو، نیکلاس کیج، جک نیکولسون و نیکول کیدمن.
البته چند تا هنرپیشه خارجی هم هستند که زمانی جزو ستاره ها بودند و الان یا نقش پیرمردها را بازی می کنند یا بازنشست شده اند یا دار فانی را ترک کرده اند، که من هنوز هم دوست دارم فیلمهای اونها را ببینم از جمله آنها : مارلون براندو، پل نیومن، استیو مک کوئین، آنتونی کوئین، کرک داگلاس، همفری بوگارت و ...

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 24 آبان 1384 [20:46 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

میخواستم بگم که داستان ستاره سازی داستان جالبی بود و اگه امکان داشته باشه میخواستم
بدونم که مارلون براندو چگونه تونست به یک ستاره تبدیل بشه . با تشکر ستاره گمنام

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 24 آبان 1384 [20:46 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

از اطلاعات جالبی که در زمینه ستاره سازی دادین تشکر میکنم و در خصوص سوالهای پرسیده
شده باید بگم که به نظر بنده مهمترین عامل برای ستاره شدن در ابتدا استعداد ذاتی بازیگری به همراه چهره و صدا میباشد که تقریبا 50 درصد موفقیت یک فیلم بسته به هنر پیشه معروف آن فیلم دارد. ستاره سهیل

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 25 آبان 1384 [21:23 ]
  >بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

نرگس
با سلام :
من معتقدم ستاره ها نقش مهمي در فيلم دارند.ممكن است يك فيلي باشد كه از لحاظ موضوع خيلي هم جالب نباشد ولي خيلي ها به خاطر بازيگر مورد علاقه شان به ديدن ان فيلم مي روند .
به نظر من خصوصيات يك ستاره را مي توان اين گونه طبقه بندي كرد1-بازي خوب(توانايي بازي در هر شخصييت
خاص)2-چهره 3-صدا4-قد
در سينماهاي ما متاسفانه به نظر مي ايد ستاره زياد است ولي فقط معيار چهره وجود دارد و به نظر من انها بازي بلد نيستند ودر واقع ستاره نيستند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 01 آذر 1384 [21:48 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

به نظر بنده یکی از ستاره های درخشان سینمای جهان انتونی کویین میباشد که با توجه به چهره نچندان خوبی که ایشان دارند
ولی توانستند در تمامی نقش آفرینیهای خود به نحو احسن ظاهر شوند و از آن چهرههایی میباشند که مانند آفتاب پرست به رنگ
و لعابی ظاهر شوند که در مقایسه با هنر پیشه های ایرانی میتوان در این رده قرار داد به داریوش ارجمند و پرویز پرستویی اشاره نمود.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 04 آذر 1384 [23:04 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

سارا

سلام از بحث خوبی که مطرح کردید ممنونم به نظر من ستاره ها یک فیلم تاثیر زیادی در موفقیت یک فیلم دارند در دنیا امروز مهم ترین خصوصیتی که برای ستاره شدن باید باشد داشتن چهره خوب و جذاب است زیرا بوده اند کسانی که به به خاطر چهره به سینما وارد شده اند وبه خاطر بازی خوب به ستاره بدل شده اند چه بسا اگر چهره ای زیبا نداشتند هیچ گاه به این عرصه وارد نمی شدند برای من بارها پیش آمده که به خاطر بازیگر مورد علاقه ام فیلمی را دیده ام نیکول کیدمن و هرتیک روشن ستاره های مورد علاقه من هستند در ایران کمتر کسانی هستند که بتوان لقب ستاره به آنان داد.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 19 آذر 1384 [21:50 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

سلام.
در مورد سوالات شما در مورد ستارگان به ترتیب
1- ستاره ها در موفقیت فیلم نقش بسیار زیادی دارند.
2-بستگی دارد .بعضی از هنرپیشه ها قیافه جذابی ندارند ولی به علت کیفیت بازی ستاره میشوند و بعضی واقعا چهره و تیپ جذابی دارند مثلا براندو در فیلم پدر خوانده یک فوق ستاره است نه به خاطر چهره بلکه به علت بازی تاثیر گذارخود این نقش را جاودانی کرد.
3- بله بیشتر مواقع این ستاره ها هستند که باعث انتخاب فیلم میگردند.
4-براد پیت-جرج کلونی-جانی دپ
5-افتضاح-اصلا-سینمایی که ستاره هایش فردین و بیک ایمانودی و میری و ظهوری شروع ستارگانش بوده و گلزار ؛ حیایی ؛ تهرانی؛نیکی کریمی؛افشار و ... ادامه ستارگانش باشد خداوند ختم به خیر نماید.

با تشکر:فرزانه میری

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد جواد قدوسی 3 ستاره ها ارسال ها: 98   در :  جمعه 30 دی 1384 [17:49 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

ایکاش یک خورده خلاصه تر بنویسیم
جوابها: 1. ستاره تاثیر زیادی داره روی فروش، ولی فیلمهایی هم بدون ستاره ها با جذابیتشون فروش می کنند ،‌یعنی ستاره یکی از دلایل فروش هستند
2.توی ایران هنرپیشه باید توی پاساژها خوشگل جلوه کنه و خیلی بازیش مهم نیست ،‌ ولی بیرون از مرزها بازیگر اگر حداقلی رو نداشته باشه امکان نداره ،‌ و خیلی بازیگرها بدون قیافه و یا صدای آنچنانی ستاره هستند مثل آل پاچینو ،‌رابت دونیرو و حتی بازیگرهای زن
3. من بازیگر با بازیهای متنوع و جورواجور واقعا جذبم میکنه ، مثل آل پاچینو ،‌رابت دنیرو ...
4.توی ایران ولی بازیگرهای خوب بیشتر مرد هستند و خانمهای بازیگر اصلا تنوع مردها رو ندارند ولی نه اینکه نباشند ولی به نظرم فضای بازاری در ایران حتی از غربی ها به مراتب بدتره ... و باید هرچه بیشتر بازی هاشون رو قوی کنند ... و تا بیکار شدند از همدیگه تعریف نکنند

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد جواد قدوسی 3 ستاره ها ارسال ها: 98   در :  شنبه 01 بهمن 1384 [06:38 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

متن زندگی زجرآور بازیگر ها و فیلم هنرپیشه مخملباف رو من نوشتم
اشتباهی بنام ناشناس رفت.....mrgreen

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 01 بهمن 1384 [22:17 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

زندگی ستاره ها قطعا جذاب است ،‌ولی
باید در نظر بگیریم که شهرت زیادی شان گاها برایشان باعث دردسر زیادی است
در این زمینه فیلم " هنرپیشه" مخلباف قابل توجه هست که نشان می‌دهد چطور یک هنرپیشه در دام شهرتش زندگی "ولنگ و واز" و زجرآوری داره

خیلی از هنرپیشه ها به سرعت دستمزدهای بالاشون رو توی ولخرجی ها از دست می‌دهند
در هر صورت شهرت خطرناک و کاذبی دارند یعنی یک آدم رو به جای آنکه به زندگی واقعی اون توجه بکنند ،‌
اون رو بخاطر هنرپیشگیش می خوان ... خیلی به نظر من وحشتناکهeekmadconfused

البته هنرپیشه ها به خیلی از ایدهآل های ما زندگی می‌بخشند .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 05 بهمن 1384 [20:29 ]
  >> بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

هنرپيشه ها يا به قول شما ستاره ها به نظر من زندگي مزخرفي دارن. فكر مي كنم يكي از سينمايي هاي معتبر گفته بهترين هنر پيشه ها اونهايي هستند كه وجودشون از هر چيزي خالي باشه تا بشه راحت اون رو با هر شخصيتي پر كرد. اين خيلي بده چون يعني بي هويت باشه مثلا هنرپيشه هاي خارجي رو ببينيد اصلا براي اونها هيچ چيزي مهم نيست. از طرف ديگه درباره دستمزدهاشون هم اين بيچاره ها خيلي خرج دارن بايد هر روز يه مدل لباس بپوشن .توي رستوران هايگران قيمت غذا بخورن و...

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline محمد جواد قدوسی 3 ستاره ها ارسال ها: 98   در :  دوشنبه 10 بهمن 1384 [07:09 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 

ببخشید ... آقا یا خانم ناشناس
اولا سینماگری که اینو گفته رو کاش مشخص می‌کردید .... ولی باعرض معذرت از اون سینماگر محترم ولی بی‌سواد
به نظرم خیلی بیجاکرده این رو گفته ....چون ..........هنرپیشه ها نباید از همه چیز خالی باشند تا توشون رو پر کنند بلکه باید مثل دریا اونقدر بزرگ باشن که همه کسی رو در خودشون جای بدهند ... حالا بگذریم که چقدر واقعا به این حد می رسند

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 11 بهمن 1384 [22:43 ]
  > بحث (1) : نظام ستاره سازی
 


سلام

خانم یا آقای ناشناس

به نظر من حتی اگر این هنرپیشه ها بی هویت باشند و این ویژگی هایی را که شما می گویید

دارا باشند باز هم همین هنرپیشه ها هستند که رویاهای ما را حقیقت می بخشند

و صنعت سینما به آنها نیازمند است پس این قدر با دیده تحقیر به آنها نگاه نکنید


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مهناز نظری 3 ستاره ها ارسال ها: 235   در :  یکشنبه 16 بهمن 1384 [22:10 ]
  بچه جون تقلید نکن تقلید بده!؟
 

چهره های رویایی خود را بر پرده می بینیم ، چهره هایی که به ذهنیات ما جان می دهند ، انها قهرمانان دنیای خیالی ما هستند ، دوستشان داریم. اما تا چه حد این مسئله جدی است ، آیا مایلیم مثل انها باشیم : مانند آنها لباس بپوشیم ، مدل مویمان را مانند آنها آرایش کنیم ، مانند آنها حرف بزنیم ، مانند آنها رفتار کنیم و... rolleyesrolleyes

ما تا چه حد بر احساسات خود حاکمیم ؟ تا چه حد قادریم مرز بین خیال و واقعیت را حفظ کنیم ؟ آیا الگوهایی که انتخاب می کنیم با ارزش ها ، امکانات و مصالح زندگی ما مطابقت دارند؟ confusedconfused

ستاره ها ( سینمایی ، موسیقی ، ورزشی و ... ) ممکن است چه تاثیرات منفی در زندگی و روحیه ما داشته باشند؟ questionquestion

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 01 اسفند 1384 [10:07 ]
  بحث (1): نظام ستاره سازي
 

با سلام
به نظرم اگر يك بازيگر خوب بازي كند روي همه قسمت ها را مي پوشاند فقط كافي است كه تلاش كند.
براد پيت در هر نقشي كه بازي كرده تاثير دار بوده در ضمن من اگر فقط يك نكته جذاب در فيلم باشد برايم كافيست
در ايران هر كس يك مدت كوتاه ستاره بوده يك سال پر كار داشته ولي از آنجايي كه من به صدا ولحن صدا اعتقاد دارم از بازي محمد رضا فروتن لذت مي برم وبه عنوان ستاره مپذيرم.
الهه ناز

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 27 فروردین 1385 [21:21 ]
  نظام ستاره سازی
 

با تشکر از مطالب جالبی که در خصوص نظام ستاره سازی ارایه نمودید .
به نظر بنده ستاره ها تا زمانی که ستاره هستند در عرش سیر میکنند و زمانی که ستاره اقبالشان افول میکند بد بخیهایشان نیز
دو چندان میشود و بسیاری از این ستاره ها در آخر عمرشان به طرز فجیعی با زندگی وداع میکنند که یک نمونه لورل و هاردی میباشند که در آخر عمر در فقر و فلاکت جان دادند و یا همچون مرلین مونرو خودکشی کردند .میخواستم بدانم اگه اطلاعاتی در خصوص خودکشی یا قتل مرلین مونرو دارین ارایه نمایید . با کمال تشکر ابو احسان

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مهناز نظری 3 ستاره ها ارسال ها: 235   در :  جمعه 01 اردیبهشت 1385 [22:03 ]
  مرگ مرلین مونرو
 

با سلام
در رابطه با مرگ مرلین مونرو دو دیدگاه وجود دارد :
1) خودکوشی : مرلین مونرو که یکی از ستارگان مطرح دهه پنجاه بود زندگی چندان خوبی نداشت. او در پرورشگاه بزرگ شد و از همان کودکی با مشکلات زیادی مواجه بود. در 16 سالگی ازدواج ناموفقی داشت. مدتی مدل بود تا این که بالاخره توسط هالیوود کشف شد. در مدتی که در هالیوود بود در فیلم های مختلفی بازی کرد و در اکثر آنها چهره دختری شاد و سرزنده را به نمایش گذاشت ، اما بسیاری از کسانی که با او همکار بودند معتقد بودند که او آدم گوشه گیر و منزوی بوده و در خارج از کار چندان خوشحال به نظر نمی رسده. از آنجا که عمر ستارگان به ویژه ستارگان زن در آن سال ها بسیار کوتاه بود ، مرلین مونرو نیز نتوانست از این قاعده خود را مستثنی کند و او نیز کم کم مجبور بود نقش های اول را رها کند و از جایگاه پیشین خود پایین بیاید ، به همین خاطر از آنجا که هنوز گذشته تلخ و ناهنجارش را نیز به خاطر داشت افسردگی بار دیگر به سراغش آمد و او دست به خودکوشی زد.

2) قتل: مرلین مونرو به رئیس جمهور امریکا جان .اف.کندی بسیار نزدیک بود .و با او رابطه داشت. برخی معتقدند که مرلین مونرو نیز توسط همان کسانی کشته شده که کندی را ترور کردند ، شاید مونرو چیزهایی می دانسته که نباید می دانسته.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 28 اردیبهشت 1385 [03:07 ]
  زندگي خصوصي هنرپيشه ها
 

چرا در حالت عادي به هنرپيشه ها هنرمند مي گوييم ولي وقتي پاي شخصيت و زندگي انها پيش ميايد مي گوييم انها ادم هاي سالمي نيستند وزندگي خصوصي خوبي ندارند. به عقيده من هنرپيشه هاي بزرگ با زندگي شان به خوبي كنار مي ايند وقتي يك فيلم بازي مي كنند در ان غرق مي شوند و وقتي سر كار نيستند و بازي نمي كنند كاملا به زندگي خودشان مي رسند.چرا مي گوييد انها خالي هستند اگر قبول كنيم هنرپيشه ها هنرمندند پس بايد خيلي هم پر باشند.
ميثم

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 01 خرداد 1385 [22:14 ]
  هنرپیشه
 

من نمی دانم چرا بسیاری از آدم ها ، بازیگری را یک هنر نمی دانند ، در صورتی که کسانی که واقعا بازیگران خوب و حرفه ای هستند خیلی باید از خودشان مایه بگذارند. درست است که این ها زندگی های مختلف را در فیلم ها تجربه می کنند ولی این به این معنی نیست که زندگی خودشان را فراموش می کنند. هر کسی که اهل زندگی سالم نباشد و یا به خانواده اش ان طور که باید و شاید نمی رسد آن قدرها به شغلی که دارد مربوط نمی شود ، حتی یک معلم مدرسه هم ممکن است زندگی سالم و درستی نداشته باشد. به فیلم هایی که دیده اید و خیلی روی شما اثر گذاشته نگاه کنید ، آیا شما می توانید بروید و نقش یک نفر دیگر را به این خوبی بازی کنید. هنرپیشه ها فقط شغلشان کمی عجیب است.
در مورد ستاره سازی هم باید بگم ، هیچ کس نمی تواند نقش هنرپیشه ها را در جذب تماشاگران رد کند. من خودم اگر در فیلمی هنرپیشه مورد علاقه ام بازی کند با سر می روم اما اگر هنرپیشه فیلم را نشناسم شک می کنم که فیلم را ببینم یا نه.

  امتیاز: 0.00