منو
 صفحه های تصادفی
مادربرد
تعدد زوجات
انسولین
مفاهیم مرتبط
گل دهی
فرد و جامعه
تاریخ ولادت امام صادق علیه السلام
دیوان استیفا و خراج
نانوتکنولوژی انقلاب صنعتی آینده
تاریخ ادبیات
 کاربر Online
656 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 21 آبان 1384 [04:25 ]
  تشخیص دروغگو از روی صدای معده!
 

تشخیص دروغگو از روی صدای معده!

دانشمندان آمریکایی معتقدند با گوش دادن به صدای معده افراد ، می‌توانند آزمایش قابل اطمینانی جهت تشخیص افراد دروغگو ترتیب دهند. به گزارش خبرگزاری ایسنا ، تستهای تشخیص دروغگویی که تا پیش از این با ضریب اطمینان 80 تا 90 درصد استفاده می‌شدند بر مبنای ضربان قلب یا عرق کردن فرد طراحی شده بودند.

اما امروزه مشخص شده گاهی اوقات افراد راستگو نیز به دلیل اضطراب ، علایم مشابهی از خود نشان می‌دهند و در ضمن افراد دروغگو نیز به مرور یاد می‌گیرند که در برابر دستگاه عادی برخورد کنند.به همین جهت درصد اطمینان این دستگاهها به مرور زمان پایین آمد. اما به تازگی محققان دانشگاه تگزاس با استفاده از تکنیکی خاص مبتنی بر گوش سپردن به صدای معده فرد روشی جهت تشخیص افراد دروغگو طراحی کرده‌اند.

این محققان که نتیجه کار خود را در کنفراس سالانه گوارش ارائه کرده‌اند می‌گویند تکنیک آنها موسوم به الکتروگاسترام بر مبنای تولید صدا در معده فرد و در زمانی که دروغ می‌گوید طراحی شده است.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا_عابدی 3 ستاره ها ارسال ها: 146   در :  شنبه 21 آبان 1384 [10:29 ]
  هیچ فرقی نمی کند!!!!!!!!!!
 


افراد دروغگو با این حرف ها کار خود را رها نمی کنند دروغ گفتن برای آن ها یک سرگرمی است

به نظر من این ایده شاید مشکلات کلیدی و در رأس حکومت ها را حل کند ولی قطعاً کاربرد زیادی نمی تواند داشته باشد

به امید روزی که دیگر هیچ کس دروغ نگوید

  امتیاز: 0.00