منو
 صفحه های تصادفی
هوا فضا
تعارض عقل و شرع در اندیشه علامه طباطبایی
سیمرغ «صورت فلکی»
تشعشعات خورشید
حرمت قماربازی
قیام سالار الدوله
حساب برداری
هیمالیا
جوشکاری آلومینیم با برق
ابان بن تغلب
 کاربر Online
1444 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  پنج شنبه 19 آبان 1384 [07:34 ]
  افتتاح رشته مهندسی شیمی در دانشکده شیمی دانشگاه تبریز
 

رشته مهندسی شیمی ظهر دیروز/ چهارشنبه/ در دانشکده شیمی دانشگاه تبریز افتتاح شد.

در این آیین معاون پژوهشی دانشگاه تبریز از گشایش این رشته به‌عنوان یکی از آرزوهای جامعه علمی و صنعتی این خطه یادکرد و خواستار توسعه دیگر رشته های علمی مرتبط با آن در این دانشگاه شد.

دکتر جمشید منظوری لشگر ، اظهارامیدواری کرد با ایجاد این رشته پیوند علم و صنعت در سطح منطقه تحکیم یافته و توسعه صنعت براساس دانایی محوری استوار شود.

یکی از اساتید پیشکسوت دانشگاه تبریز نیز خواستار توسعه دیگر رشته‌های مرتبط با شیمی نظیر مهندسی پلیمر و مهندسی بیوشیمی در این دانشگاه شد.

دکتر سیدمهدی گلابی با برشمردن موارد مهم و بیشمار کاربری مهندسی شیمی در صنعت و اقتصاد توسعه دیگر شاخه‌های شیمی را گامی در جهت اشتغال زایی و توسعه پایدار در اقتصاد کلان کشور ارزیابی کرد.

رییس هیات مدیره و مدیر عامل مجتمع پتروشیمی تبریز نیز با تشریح طرح‌های عظیم توسعه صنایع پتروشیمی و نفت درنقاط مختلف کشور دربرنامه چهارم توسعه خواستار پیوند هرچه بیشتر جامعه علمی با بخش صنعت شد.

علیرضا صدری ، نیاز صنایع پتروشیمی و نفت به نیروی تحصیل کرده و جوان در طول دو دهه آینده را قابل توجه ارزیابی کرد و خواستارتاکید مراکز علمی به تربیت فارغ‌التحصیلانی آگاه در این رشته‌ها شد.

رشته مهندسی شیمی در جهت توسعه تحصیلات تکمیلی بویژه در زمینه‌های بیو - تکنولوژی، مهندسی داروسازی، نانوتکنولوژی ومهندسی صنایع غذایی از نیازهای اساسی توسعه علمی کشور محسوب می‌شود.

این رشته علمی و کاربردی با همکاری دو دانشکده فنی و مهندسی مکانیک و دانشکده شیمی دانشگاه تبریز راه‌اندازی شده و برای نخستین بار در مهر ماه سال جاری تحصیلی (‪ ۴۷ (۱۳۸۴‬نفر دانشجو در این رشته پذیرش شده‌اند.

دانشکده شیمی دانشگاه تبریز ‪ ۱۶‬سال پس از تاسیس این دانشگاه درسال ‪۱۳۴۲‬ تاسیس شده است. هم‌اکنون ‪ ۵۱۸‬نفر دانشجوی کارشناسی، ‪ ۱۰۷‬نفر کارشناسی ارشد و ‪ ۴۲‬نفر دانشجوی دکتری در این دانشکده مشغول به تحصیل هستند.

منبع:Irna

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 27 آبان 1384 [04:55 ]
  > افتتاح رشته مهندسی شیمی در دانشکده شیمی دانشگاه تبریز
 

لطفا مقداری در رابطه با رشته ی مهندسی شیمی توضیح دهید.wink

  امتیاز: 0.00