منو
 صفحه های تصادفی
کاربرد لیزر در مصارف نظامی
سفارت ایران در انگلیس
پناه آوردن آهو به امام سجاد علیه السلام
آزمایش دو آینه فرنل
سیستم انتقال قدرت
حسن مثنی
قیاس شیمی معدنی با شیمی آلی
انواع سنگ دگرگونی مجاورتی
خونریزی داخلی
رژیم غذایی
 کاربر Online
799 کاربر online
 : ادبی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline لیلا مهرمحمدی 3 ستاره ها ارسال ها: 411   در :  چهارشنبه 18 آبان 1384 [10:46 ]
  اساطیر یونان
 اسطوره ها را"قصه های سنتی و مربوط به جامعه" تعریف کرده اند. ذرمیان اسطوره های یونان موارد معدودی را می توان یافت که در دورانهای تاریخی ساخته شده باشند.به نظر می آید که بخش اعظم آنها به اندازه ی خود تمدن یونان قدمت داشته باشند.
اسطوره های یونانی الهام بخش آثار هنری و شعری شکوهمندی بوده اند.

از نقاشیهای اسطوره شناختی عظیمی که دیوارهای بناهای مهم آتن در قرن پنجم را زینت می بخشید اثری بر جای نمانده است و ما فقط بر اساس توصیفهای بازمانده از دوران کهن می توانیم تصور کنیم تاچه اندازه چشمگیر بوده اند.

شخصیتهای اصلی این افسانه ها خدایان و الهه ها بودند ولی در اغلب این داستانها پهلوانان مردوزن نقش مهمی را ایفا می کنند.یونانیان در آن زمان دوست داشتندچنین بیندیشند که دوران پهلوانان، مقدم بر عصر آنان بوده است.

دنیای پهلوانان و دنیای خدایان به طور مشخص از هم تفکیک نمی شد ، خدایان در میان پهلوانان رفت و آمد میکردند،به فرزندان و افراد مورد علاقه ی آنها کمک میکردند،و در راه کسانیکه موجب ناخرسندی می شدند دام می گستردند.

خدایان و پهلوانان ،هردو تابع اقتدار بر سرنوشت بودند ، مثل آشیل ووالدینش که میدانستند اگر آشیل به تروا برود درآنجا خواهد مرد. سرنوشت یا از طریق سروش آسمانی و یا از طریق عوامل واسطه ای از قبیل پیشگویان ،رویاها، و طالع ها الهام می شد.
اما پهلوانان اغلب از آنچه مقدر شده بود درکی جزئی داشتند و این ناتوانی آنها به راحتی می توانست به خلق تراژدی منجر شود.


  امتیاز: 0.00