منو
 کاربر Online
1673 کاربر online
 : ادبی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه یاری 3 ستاره ها ارسال ها: 237   در :  یکشنبه 01 آبان 1384 [16:39 ]
  دیده بگشا
 

دیده بگشا ای به شهدِ مرگِ نوشینت رضا
دیده بگشا بر عدم ای مستیِ هستی فزا
دیده بگشا ای پس ازسوء القضا حسن القضا
دیده بگشا ازکرم ، رنجورِ دردستان ، علی
بحر ِمرواریدِ غم ، گنجورِ مردستان ، علی

دیده بگشا رنجِ انسان بین و سیلِ اشک وآه
کبرِ پُستان بین و جامِ جهل و فرجامِ گناه
تیر و ترکش ، خون وآتش ، خشمِ سرکش ، بیمِ چاه
دیده بگشا بر سِتم ، دراین فریبستان ، علی
شمعِ شبهای دژم ، ماهِ غریبستان ، علی

دیده بگشا نقشِ انسان ماند باجامی تهی
سوخت لاله ، مرد لِِِِِِیلی ، خشک شد سروِ سهی
زآگهی مان جهل ماند و جهل ماند از آگهی
دیده بگشا ای صنم ای ساقیِ مستان ، علی
تیره شد از بیش و کم ، آیینه هستان ، علی

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سامانتا 1 ستاره ها ارسال ها: 16   در :  شنبه 07 آبان 1384 [05:04 ]
  تندیسهای عشق
 

عزیزان سلام
نمیدونم تا حالا به یک شعر یا یه قطعه ادبی برخورد کردید که شما رو به فکر بندازه که ممکنه همه چیز به هم ربط داشته باشه؟
چند روز پیش توی یک سایت دنبال یه شعر می گشتم که متاسفانه پیداش نکردم اما ناراحت نشدم .چون به چیزی برخوردم که ارزشش هزار برابر اون شعر بود.نمیدونم شاید نظر شما این نباشه ولی خوندنش خالی از لطف نیست.اون چیزی که منو دگرگون کرد اینه:

در تندیسهای تخت جمشید هیچ کس در حال تعظیم نیست
هیچ کس سرافکنده و شکست خورده نیست
هیچ کس سوار بر اسب نیست
هیچ قومی بر قوم دیگر برتر نیست
و هیچ تصویر خشنی دیده نمی شود.

این قطعه منو دگرگون کرد.همیشه فکر می کردم تاریخ جداست و ادبیات جدا .اما امروز می فهمم که همه چیز به هم ارتباط داره.اما هدف من از نوشتن این قطعه فقط این نبود که ارتباطها رو نشون بدم.من اینو نوشتم تا شاید افرادی مثل من کمی به خودشون بیان و بدونن که زندگی فقط کار کردن و پول جمع کردن نیست.زندگی فخر فروشی نیست.زندگی رو پیشینیان بهتر شناختند.زندگی اوج محبت و احترام و دوست داشتنه.چیزی که توی این دنیا تعداد معدودی اونو رعایت می کنند.پس بیاین همه رو در یک سطح نگاه کنیم اونم انسان بودنه.ما همه بنده خدا هستیم پس همه چیز رو از خدا بخواهیم نه از بنده خدا.هیچ وقت خودمون رو از دیگران برتر نبینیم و با محبت زندگی کنیم نه با کینه و دشمنی. خلاصه کلام به نظر من تندیسهای تخت جمشید تندیس عشق و محبتند.

قربون همتون:شیرین
التماس دعا
shirin_kashefi@yahoo.com

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 09 آبان 1384 [05:56 ]
  > دیده بگشا
 

خانم شیرین نکات جالبی بودند و هر که آنرا در تخت جمشید متوجه شده ایرانیتش بیشتر از چیز های دیگرش بوده , چیز هایی هستند که فقط در خون و دشمنی رشد میکنند ,عده ای هم کلاه بردار میخواهند خونش را کسی دیگر بریزد تا اینها به آقایی برسند , غافل از اینکه همهء اینها تعلق به لشکر جاهلان دارند و درس خوانده و نخوانده ندارند , هر که درس خوانده است و فهم و شعور دارد باید با بازی کردن نقش دقیق خویش نگذارد که ارتجاع از دانش آنها استفاده کرده و با آنها خودنمایی کند , این است و بس .کسانی که اینرا نمیپذیرید شما بگویید که راه کدام است .سانسور نکنید سانسور انسانی نیست اسلامی نیست اگر سانسور کنید یعنی شما هستید که حقانیت ندارید آقایان درس خوانده! .اگر انحمن ها را عاطل و باطل نگهدارید آنهم نوعی از سانسور است نگویید نمیدانستیم . با درود و تشکر از خانم شیرین .

  امتیاز: 0.00