منو
 صفحه های تصادفی
ماموگرافی
فلسفه و دین
نامه محرمانه امام عسگری علیه السلام برای حفظ جان یاران
آزمایش کنج بازتابنده
امام حسن عسگری و خبر غیبی از حال یاران
گیاهپزشکی
انتظار فرج
روشهای تحقیق همبستگی
دانشنامه:درخواست حذف صفحه
معاویه و سیاست مدارا با امام حسین علیه السلام
 کاربر Online
446 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 13 مهر 1384 [12:24 ]
  میوه و سبزیجات گلخانه ای
 

دارا
با درود
در کشور های غربی تولید سبزی و بعضی میوه ها در گلخانه ها و با روش هیدروپانیک صورت میگیرد , مخارج اولیه این گلخانه های ارزان قیمت و بزرگ در ابتدا ممکن است بالا باشد ولی خرجهای دیگر را از قبیل سم پاشی و دفع آفات و بی حاصلی و نبود تولید در هوای سرد و ضایع شدن محصول در شرایط بد هوا را ندارد و در مناطق نسبتا گرم بازده خوبی دارد آیا از این روش در ایران استفاده میشود ؟ لطفا علاقمندان با شرحی از وضعیت کشور ما در این زمینه وارد بحث شوند .

  امتیاز: 3.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  چهارشنبه 13 مهر 1384 [12:37 ]
  > میوه و سبزیجات گلخانه ای
 

با سلام

بله باید بگویم که کشت بدون خاک یا هیدرو پونیک چند سالیه که در ایران هم رواج پیدا کرده است از جمله میوه هایی که توسط این روش تولید میشود میتوان به خیار و گوجه فرنگی اشاره کرد.این موضوع بسیار جالبی است من هم سعی میکنم با پیدا کردن مطالبی در بحث شما شرکت کنم.
ضمنا آقای دارا در موقع وارد شدن به شبکه سعی کنید با رمز عبورتان وارد شوید تا مطالب جالبتان با نام خودتان در انجمنها باشد.
با تشکر

  امتیاز: 3.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  پنج شنبه 14 مهر 1384 [03:21 ]
  > میوه و سبزیجات گلخانه ای
 

دارا
خانم فارابی با سلام -خدا شاهد است که این عین حقیقت است که من در اول اشکالی برای وارد شدن نداشتم , نام کاربری و نام رمز همانی است که قبلا هم بود و در حافظه ویندوز کامپیوتر های مختلف حفظ است و من هر بار از آن استفاده میکنم از کامپیوتر های دیگر و همه جا استفاده کرده ام همه آنها همین طورند و از آنطریق هم میسر نیست ,من هر بار میخواهم چیزی پست کنم اول آنرا امتحان میکنم دوباره میبینم کار نمیکند دکمه زبان روی انگلیسی است . نام کاربری و نام رمز هم به فارسی است و درست هم هجا شده است .معهذا باز هم امکان های دیگر را باز در نظر میگرم . من نتی روی سایت به آقای سالم فرستادم و از او پرسیدم چرا نباید کاربر بتواند نام کاربری ونام رمزش را تغییر دهد هنوز پاسخی ندیده ام .

بگذریم سال گذشته شرکتی که نامش را فراموش کرده ام در ایران ادعا میکرد که در فضایی به اندازه 30 متر مربع قادر است علوفه یک سال یک یا چند ؟گاو را تولید کند و دنبال کسانی میگشت تا در ایران به نمایندگی شرکت در بیایند و توضیح کمی هم از چگونگی کارش داده بود ,من چیز دیگری از این شرکت نشنیدم و تقریبا از خاطرم رفته بود و ضمن این بحث دوباره آنرا بخاطر آوردم . اگر در باره این شرکت و موفقیتش اطلاعی دارید بد نیست در باره اش بحث شود .گویا کسی هم دارد با ماهی های بلوگا که ماهی خاویار هستند آزمایش میکند تا ببیند میشود آنرا در آبگیر ها پرورش داد , که من برای آن بحث دیگری باز خواهم کرد .
ولی روش هیدروپانیک و یا به گویش فارسی زبانان هیدروپونیک روشی واقعا جالب است که وقتی یکبار آنرا مطالعه کنیم خواهیم فهمید که چه برتری هایی به کشاورزی معمولی دارد و در واقع نه تنها گران نیست بلکه میانگین قیمت تمام شده محصول را اگر در ده سال حساب کنیم میبینیم که خیلی هم ارزان است ولی در این راه مسایلی وجود دارد که کشاورز هیدروپونیک به تنهایی نمیتواند راه خود را هموار کند و نیاز به حمایت دولت است .گفتم دولت و نه سرمایه دار , اگر سرمایه دار وسایل آنرا تهیه و به فروش برساند کشاورز نوپا در همان ابتدا قادر به شروع اینکار نخواهد بود .
این کار نیاز به تولید مواد شیمیایی -تولید وسایل گلخانه ای تهیه آب هر چند کم - آماده سازی زمین های بیرون از شهر و آماده کردن چاه های آب و جاده در کنار آن برای اینکار در سطح کشور - در اختیار قرار دادن وانت یا کامیون با قیمت ارزان در اختیار کشاوز - ترتیب دادن توزیع سریع و بهداشتی و کنترل فراورده تا تولید زیاد کشاورز را مواجه با بیکاری و ورشکستگی نکند -ایجاد برنامه و زمانبندی کشت تا در فاصله مثلا هر پانزده روز یک قسمت ازمحصول آماده برداشت باشد - تفکیک امر تولید, انتقال و توزیع و...... از مسایلی است که بدون سازمان دهی وسیع و ملی عملی نیست. این بحث بحث راه گشایی و بوجود آوردن ایده برای تولید اشتغال در سطوح مختلف است تا خواننده ببیند که چگونه بخش های مختلف در سطح ملی میتواند بوجود بیاید و وقتی این بلوک ها در سطوح مختلف شروع بشود مردم دیگر در خانه نمینشینند و پا به صحنه کوشش و کار میگزارند .این کار باید سازمان خودش را تحت مدیریت فردی لایق در سطح ملی داشته باشد تا سیاست ها و تکنیک و آموزش دهی این فن آوری در آن صورت گیرد و واگذاری مراکز این تولیدات با توجه به نیاز استانها بوحود بیاید و این سازمان به کار ها نظارت کند تا راه سودجویان و غارتگران به آن باز نشود و این حرفه در دست تلاش کنندگان و مردم وظیفه شناس و دلسوز نسبت به جامعه باشد . بقیه در کادر بعد

  امتیاز: 3.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 15 مهر 1384 [08:56 ]
  > میوه و سبزیجات گلخانه ای
 

دارا

با درود
تهیه کاهوی تازه برای بازار - در این روش مقدار کم و نازکی از آب با درجه بالایی از اکسیژن و معدنی های محلول درآن در حالی که PH آن دایم کنترل میشود در جوی ته پهنی با شیب کم جریان دارد که ریشه های کاهو در قسمت پهن پخش هستند . تاج گیاه کاهو بشکلی قرار گرفته که در تمام مدت رشد گیاه ریشه ها با مقداری از این محلول خیس میشوند عمق کم این مایع باعث میشود که ریشه در معرض اکسیژن باشد . این محلول در یک مدار میگردد و مرتب اکسیژن دار شده و با اندازه گیری دقیق مواد معدنی به آن اضافه میشود .این اندازه گیری با کامپیوتر که قبلا مطالعه و برنامه ریزی شده میزان PH محلول را مطابق نیاز گیاه کنترل میکند .برنامه کامپیوتر بهترین شرایطی را که گیاه تحت آن میتواند رشد کند در محیط بوجود میاورد و به شیوهء لحظه ای کنترل میشود. وسایل مراقبت مداوم کامپیوتری را فروشندگان این وسایل دارند . برتری های این شیوه نسبت به طریق سنتی:
بهداشتی است و آفت ندارد نور و رطوبت به قدری است که لطیف ترین برگ را بدون صدمه و عوض شدن رنگ برگ تولید میکند .محیط زیست و آب ها بواسطه کود و سم آلوده نشده و زندگی جانداران دیگر را به خطر نمیاندازد .آب زیاد مصرف نمیکند و با آب چاه هم میشود آنرا تولید کرد .گیاه در جایش میتواند بماند تا بازار محصول قبلی را بفروشد -وسایل سالها قابل استفاده است و خراب نمیشود چون از خاک استفاده نمیشود محیط زیست را تخریب نمیکند .این شیوه مال دهه هفتاد است و در نیوزیلند از آن استفاده میشود .
اگر شما برتری های دیگری میشناسید عنوان کنید تا این بخش کامل شود . این شیوه در سال دوازده بار محصول تولید میکند و میشود مواقع شدت و ضعف نیاز یک شهر یا منطقه را در همان کامپیوتر وارد کرد تا با تکرار آن نرخ نیاز در ماه های مختلف سال را کامپیوتر به شما اطلاع دهد .

خانم فارابی لطفا اگر امکان دارد عکس را در کادر بگذارید تا با تغییر سایت از بین نرود .با تشکر

{http://www.hydroponics.co.nz/images/large/nft.jpg}  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 15 مهر 1384 [08:56 ]
  > میوه و سبزیجات گلخانه ای
 

دارا
  • مقدار محصول تولیدی با این روش سی در صد بیشتر از محصول مرغوبترین زمین ها و خاکها است .
  • نیروی کارگر لازم برای این محصول یک دهم نوع سنتی آن است.
  • این روش NFT نام دارد و مصرف آب آن به اندازه, یک دهم نوع خاکی آن است .

عکس ها را ببینید :قسمت شروع تخم تا تولید گیاه نشا(توجه کنید که شروع تخم و رشد کاهوی نورسته به ترتیب است تا از همه, وقت گلخانه در سال برای تولید استفاده شود .

جوی های تولید شده با فاصله لازم برای ماکزیمم استفاده از جا

عکس نمای درشت لوله تغذیه و لوله برگشت.سیستم تغذیه محلول در جوی های گیاه کاهو


دو عکس از منبع محلول و دستگاه گرداننده آن:

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 15 مهر 1384 [08:56 ]
  > میوه و سبزیجات گلخانه ای
 

این سایت وسایل آنرا میفروشد و کمک های لازم را به خریدار میکند .امکان سفارش از طریق اینترنت موجود است .اصول اساسی طراحی گلخانه :

برای تماس با فروشندهء گلخانه:

تهیه نهال گل با این شیوه:

کاهوی تولید شده آماده فروش:

پیوند های دیگر مرتبط با این صنعت:

فرم ورقه گزارش روزانه گلخانه :

علاقمندان به خرید اینترنتی از این صفحه استفاده کنند (توجه:هنوز آماده نشده است):
البته منظورم برای نمونه و آزمایش است و تمام اینها در ایران و برای تمام کشور و صدور آن به خارج باید تولید شود . علاقمندان به تولید کم خودشان میتوانند با لولهء گالوانیزه و جک هیدرولیک برای خم کردن لوله و پلاستیک ضد فرا بنفش خودشان گلخانه بسازند.

این شیوه برای گیاهان با رشد سریع مثل اسفناج و خیار و گوجه فرنگی جعفری , تره و...... با کمی تغییر کاربری مناسب باشد .


در مناطق سرد تر از این شیوه برای گیاهان سرما دوست میشود استفاده کنید .

جدول مدیریت مواد شیمیایی گلخانه :
  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  جمعه 15 مهر 1384 [08:56 ]
  > میوه و سبزیجات گلخانه ای
 

دارا

آموزش خلاصه با تصویر


فروشنده پلاستیک و توری و وسایل گلخانه :

توری باد شکن بیرون گلخانه:

گلخانه پلاستیکی لوله ای که به شکل Vدر میاید (ارزان قیمت است)

پلاستیک سفید رنک برای کف گلخانه برای بیرون نگه داشتن حشرات زمین زی

پلاستیک سخت برای زیر گلدان ها وقت آبیاری (تا آب روی کف گلخانه جاری نشود )

پلاستیک برای تنظیم نور

توری محافظ گیاه برای پیشگیری از شکستن غنچه و ساقه گیاه :

عایق نقره ای و براق برای منعکس کننده حرارت به بیرون از گلخانه برای خنک نگه داشتن درون گلخانه.
  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 18 مهر 1384 [01:00 ]
  > میوه و سبزیجات گلخانه ای
 

دارا
دومین پیوندایم صفحه که من گذاشته ام (هایپرلینک) کار نمیکند و آن به خاطر حرف t اضافی در آخر پیوند است که خطای من است و بدینوسیله اصلاح میشود باقی پیوند ها باید کار کند .

  امتیاز: 0.00