منو
 کاربر Online
1220 کاربر online
 : خلاقیت
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline بابک خسروشاهی ارسال ها: 473   در :  چهارشنبه 06 مهر 1384 [11:05 ]
  دندان سخنگو
 

وقتی سرو صدای زمینه ای بطور مهیبی بلند است -در یک تانک, روی یک باند فرودگاه یا ناو هواپیمابر- میکروفونهای معمولی بی استفاده می شوند. حتی میکروفونهائی که به گلو یا جمجمه بسته می شوند هم خوب نیستند, چون سرو صدا حسگرها را می لرزانند.

بنابر این, چهار مخترع در قلب قلمرو دفاعی آمریکا در مریلند و ویرجینیا, میکروفونی ساخته اند که به دندان عقبی بسته می شود. آنها می گویند, این مانع از لرزشهای خارجی می شود, در حالیکه هنوز, مکالمه را از استخوان فک دریافت می کند.

گروه مثالی از مشکلاتی که سروصدای زمینه ای می توانند ایجاد کنند, ارائه کردند. در افغانستان, وسیله ای با یک میکروفون خارحی توسط سربازان استفاده می شود که گفتگوهای میدان نبرد را از زبان انگلیسی به افغانی دری ترجمه می کند. اما سروصداهای زمینه ای ممکن است سبب سوء ترجمه شوند.

در وسیله جدید یک حسگر ارتعاش، درون یک رزین قرار گرفته و مانند یک درپوش یا صفحه بر روی دندان قالبگیری می شود. یک پیوند رادیوئی ضعیف, صدا را به یک به فرستنده قوی تر که درون گوشی های هدفون قرار دارد می فرستد, در نتیجه, افرادی که گوشی دارند, صدای خودشان را هنگامی که به دیگران ارسال می شود می شنوند.

یک کلید که توسط زبان اداره می شود, راه اندازی سیستم در هنگام مکالمه را بر عهده دارد.مخترعان می گویند, دستگاه در صدای تا 160 دسی بل کارائی دارد. این میزان صدا, از صدای یک هواپیمای جت در موقع برخاستن بیشتر است. آنها اشاره می کنندکه میکروفون درون ماسکهای گاز هم کار می کند و در صورت لزوم, برای امنیت بیشتر قابلیت رمزگذاری نیز دارد. می توان برای جلوگیری از عفونت میکروفون را جدا کرده و تمیز کرد.


  امتیاز: 0.00