منو
 صفحه های تصادفی
خانه شیمی
شناور شدن
درخت گز
شیمی عکاسی
اسیلوسکوپ
پیامبر اکرم و تفسیر سوره شمس به اهل بیت علیهم السلام
تولید صنعتی اسید فسفریک
مجله زندگی
امام زمان در قرآن - حضرت لوط
هواشناس
 کاربر Online
409 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه وحیدی 1 ستاره ها ارسال ها: 7   در :  یکشنبه 03 مهر 1384 [13:33 ]
  اسهال چیست ؟
 


دفعات روزانه اجابت مزاج بر حسب رژیم غذایی و شخص فرق می‌کند.هنگام اسهال مدفوع حاوی آب بیشتری از مواقع طبیعی است که آنرامدفوع شل یا آبکی می‌نامند.
اسهال حاد ومزمن

اسهال حاد بطور ناگهانی شروع می‌شود و ممکن است چند روز ادامه یابد.علت آن عفونت روده است.
اسهال مزمن از روزی به روزی فرق می‌کند و معمولا بیش از سه هفته طول می‌کشد.علت آن چیزهایی از قبیل کمی تغذیه ، عفونت ، کرمها و یا سایر انگلهای روده است.
چرا اسهال خطرناک است؟

دو خطر اسهال ، مرگ و اختلال تغذیه است.مرگ از اسهال حاد معمولا به علت از دست رفتن مقادیر زیاد آب و املاح بدن است .این امر را از دست دادن آب و املاح می‌نامند.
چگونه اسهال منجر به از دست دادن آب و املاح می‌شود؟

بدن معمولا آب و املاح مورد نیاز خود را از طریق نوشیدنی‌ها و غذا بدست می‌آورد و معمولا آب و املاح را از طریق مدفوع ادرار و عرق از دست میدهد.هرچه یک بیمار مدفوع اسهالی بیشتری دفع کند آب واملاح بیشتری از دست می‌دهد،از دست دادن آب و املاح ممکن است در نتیجه استفراغ زیاد که اغلب همراه با اسهال است نیز ایجاد شود
درمان اسهال

مهمترین اقدامات در درمان اسهال عبارتند از :پیشگیری از ، دست دادن آب واملاح در صورت امکان و درمان کامل و سریع از دست دادن آب و املاح به همان نسبتی که پیدا می‌شود.
پشگیری از دست دادن آب و املاح

معمولا در خانه می توان بوسیله نوشیدن زیاد مایعات به محض شروع اسهال اقدام کرد مانند لعاب برنج ، آب میوه ،چای کمرنگ و یا محلول خانگی شکر و نمک.
درمان از دست دادن آب و املاح

بهترین درما ن از دست دادن آب و املاح در صورت بروز آن روش مایع درمانی (ORS)است.

  امتیاز: 1.60     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  یکشنبه 03 مهر 1384 [14:49 ]
  > اسهال چیست ؟
 

دوستان در همین رابطه می‌توانید به مقاله‌های اسهال خونی باکتریایی ، اسهال حاد مراجعه کنید.

  امتیاز: 0.00