منو
 صفحه های تصادفی
لیبرالیسم ، زمینه‌ها و عوامل پیدایش آن
اعتراف معاویه به عصمت امام حسین علیه السلام
حس بویایی
مسلمان شدن جعفر بن ابیطالب
ام السلمه راوی روایت اهل بیت
ترکیب
جنس
اورانینیت
خشکسالی کشاورزی
رسم فرمولهای الکترون نقطه ای
 کاربر Online
816 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  یکشنبه 03 مهر 1384 [06:55 ]
  چگونگی اکتشاف استاتین
 

سالهای زیادی ، عنصر 85 در جدول تناوبی جایش خالی بود و کسی نتوانسته بود آن را کشف کند. اما از روی جدول تناوبی چنین بر می‌آمد که این عنصر باید از اعضای خانواده کلر و ید باشد. مندلیف هم معتقد بود که عنصری به نام اکاید با عدد اتمی 85 وجود دارد و آن را پیش‌بینی کرده بود.

طی سالهای متمادی ، بارها اعلام شد که عنصر 85 کشف شده است و نام‌های متفاوتی به آن داده شد. اما همه آنها اشتباه و دور از واقعیت بود.

در نهایت با تحقیقات وسیع ، دانشمندان دریافتند که برای تولید این عنصر رادیواکتیو ، تنها یک ماده می‌تواند بعنوان هدف انتخاب شود و آن ماده عنصر 83 یعنی بیسموت است.
لذا دو محقق آمریکایی به نامهای کورسن و مکنزی و یک فیزیکدان به نام سگره ، با بمباران ایزوتوپ 209 بیسموت توسط ذرات آلفای شتابدار ( یونهای هلیم ) در یک شتاب‌دهنده ، توانستند عنصر 85 را تولید کنند.
این گروه در 16 ژوئیه 1940 ، مقاله‌ای به مجله "فیزیکال ریویو" با عنوان عنصر رادیواکتیو 85 ارائه دادند. آزمایشات نشان داد که این عنصر ، از نظر خواص نظیر ید است.

  امتیاز: 0.60     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 07 آبان 1384 [18:46 ]
  > چگونگی اکتشاف استاتین
 

خواص استاتین رامانند فلوئورمی خواهم.

  امتیاز: 0.20