منو
 صفحه های تصادفی
خطبه امام حسین علیه السلام در مذمت بنی امیه
اینه زیت
مقایسه انقلاب اسلامی با دیگر انقلابهای جهان
تیره هزارنی
نقشه معتصم در شهادت امام
جبر برداری
ارز غیر رسمی
خواب در بستر پیامبر در شعب ابوطالب
استخراج
بریل «کانی»
 کاربر Online
389 کاربر online
 : زمین شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین خادم 4 ستاره ها ارسال ها: 1813   در :  دوشنبه 28 شهریور 1384 [13:21 ]
  نفت یا زغال
 


تغیر رویه از سوخت چوب به سوختهای فسیلی مثل نفت چراغ از آلودگی هوای خانه تا حد 90 در صد می‌کاهد و مانع 3.7 میلیون مرگ ناشی از بیماریهای تنفسی می‌شود. البته تاثیر آن تا حد زیادی به سرعت اجرای جایگزینی دارد. اگرچه اجرای این امر اسان به نظر می‌رسد, اما گسترش تغیر رویه سوختی به مقدار زیادی به وضعیت اقتصادی کشورها بستگی دارد. برای حل این مشکل به طریقی دیگر اما با داشتن همین مزایا محققین پیشنهاد می‌کنند که به جای چوب از زغال چوب استفاده شود.

اگرچه مصرف زغال چوب که هم اکنون در افریقا به عنوان یک سوخت پیشرفته مطرح است و مورد استفاده اغنیا می‌باشد آلودگی کمتری در منازل ایجاد می‌کند و ذرات مغلق کمتری را به هوا آزاد می‌نماید, اما چندان مطلوب سیاست مداران و طرفداران محیط زیست نیست. تولید زغال مستلزم قطع مداوم درختان جنگلی است. همچنین برای تهیه زغال توده های چوب باید در شرایط خفه به مدت سه تا هفت روز بسوزد. این فرآیندها غیر اقتصادی و ناکارامدند و در عین حال هوا را نیز آلوده می‌کنند.

  امتیاز: 0.00