منو
 صفحه های تصادفی
ستارگان ثور
عوامل شکست کفار در غزوه احزاب
برق
گریه فاطمه علیهاسلام در بیت الاحزان
بیسموت «سنگ کانی»
شعرای کلاسیک
دگرگونی
تحقق حتمی وعده الهی به ظهور امام مهدی علیه السلام
قانون اعداد متناسب
نجات یا رستگارى ابدى از دیدگاه ادیان
 کاربر Online
488 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline نیر فارابی اصل 3 ستاره ها ارسال ها: 630   در :  دوشنبه 28 شهریور 1384 [04:22 ]
  پیچ امین الدوله رو می‌شناسید؟
 

پیچ امین‌الدوله رو می‌شناسید؟

پیچ باغی، شونگ ، شجرالطحال ، زهرالعسل ، بلاخور ، شن ، سفیدال ، اوج قد ، دقزدون ، دقزدانه ، ام‌الشعرا ، سلطان الجبل ، ماذلاشلبه ، خانم الی ، خانم یارماغی و سلطان الغاید اسامی دیگر امین‌الدوله هستند.

امین الدوله انواع و اقسام زیادی دارد و باغبان به هر طریقی که این گیاه را قیچی کند ، به همان وضع درمی‌آید.

داروسازان سنتی ایران به نوعی از این گیاه لقب صریمه‌الجدی داده‌اند که یک کلمه اسپانیایی است.بوییدن گل این گیاه مقوی دماغ و نشاط آور است و برای استفاده درمانی ، باید آنها را قبل از شکفتن چیده و در سایه خشک کرد و جهت درمان سرفه ، گریپ ، تنگ نفسی ریشه عصبی داشته باشد ، سردردهای یکطرفه و حالات تشنجی به صورت دمکرده ، هشت در هزار روزی دو تا سه فنجان نوشید .

خوردن بذر این گیاه ، ملین معده و پادزهر سموم است مقدار خوراک آن نیز یک مثقال است.جوشانده پنجاه در هزار پوست و ساقه این درخت برای درمان سنگ کلیه و یرقان تجویز شده است . یرگ درختچه آن قابض است و غرغره جوشانده آن برای التهاب و گلودرد نافع می‌باشد . ضماد له شده برگ امین الدوله در روی زخمهای جلدی سودمند می‌باشد.


  امتیاز: 0.00