منو
 کاربر Online
447 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  یکشنبه 27 شهریور 1384 [04:08 ]
  نانوبیوتکنولوژی
 


نانوتکنولوژی مجموعه‌ای است از فناوریهایی که به صورت انفرادی یا باهم در جهت بکارگیری ویا درک بهتر علوم مورد استفاده قرار می‌گیرند. بعضی از این فناوریها هم اکنون در دسترس و بعضی نیز در حال توسعه و پیشرفت می‌باشند که ممکن است در طی سالها یا دهه‌های بعد مورد استفاده واقع شوند. بیوتکنولوژی جزء فناوریهای در حال توسعه است که با بکارگیری مفهوم نانو به پیشرفتهای بیشتری دست خواهد یافت.

حوزه فناوری زیستی (نانو بیوتکنولوژی) به عنوان یکی از حوزه‌های کلیدی قرن 21 شناخته شده است که امکان تعامل با سیستمهای زنده را در مقیاس مولکولی فراهم می‌آورد. یک تعریف کلاسیک از تعامل بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی به صورت زیر بیان می‌گردد: بیوتکنولوژی به نانوتکنولوژی مدل ارائه می‌دهد در حالی که نانوتکنولوژی با در اختیار گذاشتن ابزار برای بیوتکنولوژی آن را برای رسیدن به اهدافش یاری می‌رساند.

نانوبیوتکنولوژی استفاده از قابلیتهای نانو در کاربردهای زیستی است و این شاخه از فناوری به ما اجازه می‌دهد تا اجزا و ترکیبات را داخل سلولها قرار دهیم و به ساختن بیومواد با استفاده از روشهای پیشرفته بپردازیم.

دوستان به زودی مقاله‌ای در این زمینه وارد شبکه خواهد شد.


  امتیاز: 0.80