منو
 کاربر Online
538 کاربر online
 : دین و زندگی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین غراب 3 ستاره ها ارسال ها: 63   در :  چهارشنبه 23 شهریور 1384 [07:03 ]
  تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

سلام
اگر بین زن و مرد در اسلام تساوی است چرا ....
1- در هنگام نماز مرد باید جلو تر از زن بایستد ؟
2- در ارث زن کم تر از مردان حق دارند؟
خوشحال میشم دوستان پاسخ بدهند.

  امتیاز: 1.80     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین غراب 3 ستاره ها ارسال ها: 63   در :  شنبه 26 شهریور 1384 [06:42 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

سلام
دوستان ما هیچ جوابی ندارند!!!


  امتیاز: 1.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline احمدرضا خسروی 3 ستاره ها ارسال ها: 72   در :  شنبه 26 شهریور 1384 [07:11 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

در مورد مسئله ارث نظر علما در این است که چون وظیفه تامین معاش خانواده بر عهده مرد است ارث بیشتری به وی تعلق می گیرد و از نظر فکری هم جور در می اید که مرد است که می خواهد با پول کار کند و تجارت کند و نان آور خانواده باشد و حالت تساوی زمانی برقرار نبود که زن هیچ سهمی از ارث نمی برد.
در مسئله نماز جماعت چون امام جماعت باید مرد باشد اول پشت امام مردها می ایستند و پشت سر انها زنان می ایستند.
منتظر پاسخ بقیه دوستان هستم.

  امتیاز: 0.60     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline امیرحسین خرازی 3 ستاره ها ارسال ها: 56   در :  شنبه 26 شهریور 1384 [07:55 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

سلام!
من خود را آنقدر والا مقام نمی دانم که در مورد احکام خداوند عظیم الشّأن نظریه پردازی کنم و یا مخالفتی داشته باشم. امّا می دانم که علم من و فهم من از مطالب در برابر علم خداوند هیچ است.این را هم می دانم که خداوند رحمان از من به خودم مهربان تر است.پس به احکام او ایمانی محکم و با دیدی صحیح می نگرم. من به خود اجازه نمی دهم که بگویم که چرا ارث زن از مزد کمتر است‌ ؛ چون آنکه مرا آفرید از من به خودم آگاه تر است ، مرا بیشتر از خودم دوست دارد که او مهربان ترین مهربانان است، نمی توانیم بگوییم که خدا مرد را بیشتر از زن دوست دارد،هرگز!
ملاک عزیز شدن افراد نزد خدای کریم ما تقوای اوست نه جنسیّت او نه رنگ پوست یا هر چیز دیگری،فقط تقوا ملاک اوست چرا که فرموده:إنّ اَکرَمَکُم عِندَالله اَتقاکُم (همانا که عزیز ترین شما در نزد خدا با تقواترینتان است)

پس اینکه ارث زن زن از مرد بیشتر است دلیلی بر نا مساوی بودن حقوق مرد و زن از دید حضرتش نیست! پس استدلال شما اشتباه است و در نتیجه سؤالتان غلط است! خیلی از بحث با شما خوشحال شدمwink

  امتیاز: 1.40     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 27 شهریور 1384 [08:57 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

و عدم تساوی زن و مرد در ایران

  امتیاز: 1.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 28 شهریور 1384 [07:53 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

درود .
خیر ! اصلا هم مساوی نیستند . این از اشکالات دینه . این دلایل به هیچ وجه برای بنده قابل توجیه نیست .


  امتیاز: 2.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline آرام فروزان 1 ستاره ها ارسال ها: 4   در :  دوشنبه 28 شهریور 1384 [07:53 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

بنام خداوند جان و خرد .
خیر ! برابری وجود ندارد و پیام های دوستان فقط در جهت توجه نمودن این مسئله ست .
فقط توجیح !

  امتیاز: 1.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 12 مهر 1384 [08:06 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

به نظر من هم زن و مرد برابر نیستند

آخه نه که مردهای مسلمان ارثی که بهشون می رسه خرج تجارت می کنند؟

این دیگه چه دلیلیه؟

وقتی مردی از خانواده ای فوت کنه و فرزندان پسر حتی حق مادر را هم ندید می گیرند واگه بتوانند از سهم او هم استفاده می کنند، آنوقت چه دلیل دیگری خواهد‌آورد.

اتفاقا تساوی زمانی برقرار بود که سهم الارث مساوی می شد

مگه زنها کم کار می کنند

مرد بودن امام جماعت درست.

ولی الزامی نیست که مردها حتما پشت سر او بایستند

دلیل دینی شما برای این قضیه چیست؟؟؟؟

درمورد صف نماز جماعت مدارس دخترانه که زنها پشت امام جماعت می ایستند چه توضیحی دارید؟

  امتیاز: 1.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 12 مهر 1384 [12:58 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

با سلام
به یاد داشته باشید که مرد و زن دارای منزلت یکسان ولی نوع آن متفاوت است و این به دلیل تفاوت در توانایی های زن و مرد است. پس به یاد داشته باشید که تساوی در اسلام یعنی ارزش یکسان زن و مرد.

نه شبیه بودن تمام و کمال کارها و نوع ارزش های مرد و زن.

  امتیاز: 1.20     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline نیر فارابی اصل 3 ستاره ها ارسال ها: 630   در :  جمعه 15 مهر 1384 [07:26 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

یکی از مواردی که اسلام بین زن و مرد ، تفاوت گذاشته است، مساله ارث است . ارث مردف دو برابر ارث زن است. ارث مانند سایر امور در قرون مختلف تحولاتی پیدا کرده است و در ماتهای گذشته به صورت غیر عادلانهای تقسیم میشد. از جمله : زنان در روم قدیم از ارث محروم بودند. در یونان نیز ارث بردن مخصوص پسر بزرگ بود و پسران کوچکتر و دختران ، بهره‌ای از ارث نداشتند. در ایران قدیم ، دختران شوهر کرده ، از ارث محروم بودند . عرب جاهلی نیز همه زنان را از ارث محروم می‌کرد و به پسران صغیر ، ارث نمی‌داد.اسلام، در چنین موقعیتی بر اساس فطرت انسانی و نیازهای واقعی ، احکام و قوانین عادلانه‌ای درباره ارث، برای بشر به ارمغان آورد.

علت اینکه اسلام ، ارث زن را نصف ارث مرد قرار داد، وضع خاصی است که زن از لحاظ مهر ، نفقه و برخی قوانین جزایی دارد. مردان وظایفی برعهده دارند که سبب می‌شود نیمی از درآمد خود را خرج زنان کنند ( هزینه زندگی زن، خوراک، پوشاک ، مسکن و سایر نیازهای او و همچنین هزینه زندگی فرزندان خردسال) ، درحالیکه چنین وظایفی بر عهده زنان گذارده نشده و یک زن می‌تواند تمام ارث خود را پس انداز کند.

در نتیجه زنان از حیث تملک ، ثروت نصف مرد را دارا هستند و از طرف دیگر میزان مصرف زنان در عمل و به طور تقریبی دو برابر مصرف مردان است ، زیرا از دو سومی که سهم مرد است ، نصف آن از طریق هزینه زندگی در اختیار زن قرار می‌گیرد ، پس زن بیش از مرد از ثروت جهان بهره می‌برد.

امام رضا علیه‌السلام در پاسخ به این مساله می‌فرماید :" زیرا زن وقتی شوهر کرد مالی ( به عنوان مهر ) می‌گیرد ، ولی مرد مالی می‌پردازد ، بدین خاطر ارث مرد بیشتر است و علت دیگری که باعث شده حق مرد دو برابر زن باشد آن است که هزینه زندگی زن به عهده مرد است و مرد باید نفقه و سایر مخارج زن را بدهد."

امام صادق علیه‌السلام در پاسخ این سوال می‌فرماید:" علتش این است که اسلام ، سربازی را برای زن واجب نکرده ، علاوه بر این مهر و نفقه او را بر مرد لازم شمرده است و در بعضی از جنایات اشتباهی که خویشاوندان جانی باید دیه بپردازند ، زن از پرداخت دیه و شرکت با دیگران معاف است . از این رو سهم زن در ارث از سهم مرد کمتر است.

در مورد تساوی زن و مرد : با توجه به آیات قران درمی‌یابیم که زن از نظر رسیدن به کمالات و درک مدارج عالی اخلاقی هیچ تفاوتی با مرد ندارد ، بلکه اسلام ، زن را مانند مرد برخوردار از روح کامل انسانی و اراده و اختیار می‌داند، لذا هر دو را در یک صف واحد قرار داده و در یک مسیر هدایت کرده است.

" هرمرد و زنی که ایمان داشته و عمل صالح انجام دهد به او زندگی پاکیزه می‌بخشیم و به آنها پاداش بهتر از کردارشان عطا خواهیم کرد." ( نحل آیه 97 )

بنابراین از نظر جنبه های انسانی و کمالات معنوی ، هیچ فرقی بین زن و مرد نیست و اگر در مسائل حقوقی ، تفاوتهایی بین زن و مرد دیده می‌شود هرکدام دلیل خاصی داشته و به موقعیت اجتماعی و شرایط طبیعی بستگی دارد.
  امتیاز: 0.20    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline عبدالله حقیقت 3 ستاره ها ارسال ها: 50   در :  شنبه 16 مهر 1384 [06:15 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

بسم اله الرحمن الرحیم

این پیامی است که توسط « ناشناس » ارسال شده است :

« هیچ ملتی در دنیا برای ارث به اندازه ایرانی ها فلسفه بافی نکرده است ........طوری در باره ارث صحبت میکنید انگار اختلاف چهار تا کاسه بشقاب فرسوده برای زن یا مرد حیاتی است ,کسانی که اینقدر نگران سهم ارث و اختلاف ناچیزی هستند از روح کرامت بیخبرند . حضرت علی که مزد تمام روز کارش در نخلستان مشتی خرما بود فکر میکنید چقدر از او ماند که نصیب فرزندانش بشود ؟ این را باید مسلمان باشید تا بفهمید ؟ اعانه ای که در کشور های غربی برای مستمندان هست در یک کشور اسلامی با این همه ادعا پیدا نمیکنید .»

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 16 مهر 1384 [06:18 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

یعنی مشکل زنا اگه ارث بیشتری بردارن حل میشه!؟

بیا اصلا همش مال تو!؟winklolعکس پیدا نشد

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 16 مهر 1384 [06:18 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

متاسفانه درتمام دینها حق زن نادیده گرفته شده است.حالا یکی کمتر یکی بیشتر.اما چرا فقط زنان در اسلام باید حجاب داشته باشند.
مثلادرمدارس دخترانه که همگی زن ودختر هستند چه دلیلی برای حجاب هست؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 16 مهر 1384 [06:18 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

cryمن هیچی نمی دونم

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline بابک خسروشاهی 3 ستاره ها ارسال ها: 473   در :  یکشنبه 17 مهر 1384 [11:21 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

سلام

در ابتدا باید بگویم من هم با دوستانی که می گویند زن و مرد یکسان نیستند موافقم. ولی بر خلاف نظر ایشان که این را نوعی ظلم و بیدادگری می دانند آن را عین عدالت می دانم. اگر به معنی عدالت توجه کنیم، که آن را قرار دادن هر چیز در جای خود تعریف می کنند، موضوع روشنتر می شود.

زن و مرد هر چند از بعد انسانی یکسان می باشند، در بسیاری از ابعاد وجودی و ویژگیهای جسمانی و روحی روانی متمایز و بعضا متضاد می باشند. بدیهی است زنان بر اساس همین مساله دارای وظایف و حقوقی متفاوتی می باشند.

تفاوت قوانین حاکم بر مرد و زن را می توان از دو جنبه بررسی کرد:

 • استدلالات صرفا منطقی بدون در نظر گرفتن دین
  • هنگامی که قانونی تدوین می شود، علاوه بر ضوابط قانون، باید حدودی برای آن قانون در نظر گرفته شود، از جمله محدوده افراد و شرایط شامل آن قانون، این شرایط بسته به نظر قانون گذار و بر اساس میزان شناخت نسبت به موضوع در نظر گرفته می شود. به طور مثال عبور از خط ویژه فقط برای اتوبوس و وسائل امدادی مجاز است. حال خودروئی شخصی را در نظر بگیرید که حامل بیماری با شرایط اضطراری است، که با عبور از خط ویژه جریمه می شود. اینجا نمی توان اصل قانون را زیر سوال برد، چون قانون براساس شرایط غالب وضع می گردد، نه بر اساس استثنائات. چیزی که قاعده و اصل است متفاوت بودن زن و مرد است که نیاز به اثبات ندارد، چرا که حتی دانشمندان غربی هم به این امر واقف و معترفند، چیزی که باید اثبات شود تساوی دو چیز متفاوت در تمام حقوق و البته تمام وظایف است.
  • تفاوت گذاشتن بین زن و مرد، در بسیاری از شرایط که به نفع زنان است، مورد مخالفت قرار نمی گیرد، مثلا جدا کردن مسابقات ورزشی زنان از مردان، اجباری نبودن سربازی، نبودن تامین مخارج خانواده بر عهده زنان از نظر قانون، یا این که زن موظف نیست حتی کار خانه انجام دهد.
  • این نکته را باید در نظر داشت که عدم اجرای صحیح یک قانون، با صحیح نبودن قانون تفاوت بسیاری دارد. هر چند خود در مواردی دیده ام که خانمی شاغل در زمان طلاق، علاوه بر مهریه، تمام دستمزد کار خود در دوران ازدواج را به حکم قانون از شوهر گرفته.

 • استفاده از عقل برای برداشت درست از دین خدا
  • کسانی که به خدا و رسول او و کتاب او اعتقاد داند، تکلیفی دیگر دارند. قوانین الهی، چون از خالق جهان سرچشمه می گیرند، و چون خالق به تمام کنه و زوایای پنهان مخلوق خود آگاه است، بهتر از همه به صلاح آن واقف است. حال اگر در جائی در وضع قوانین برای مخلوقات خود تفاوت قائل شود نباید خرده ای گرفت. کارخانه خودروسازی که برای یک خودروی تولیدی خود یک نوع روغن موتور و برای دیگری نوعی دیگر را معرفی می کند ظلمی مرتکب نشده، بلکه عین عدالت را اجرا کرده و این تفاوت گذاشتن دلیل بر رجحان هیچکدام نیست.
  • حال اگر کسی قبول نداشته باشد که این قوانین از جانب خدا صادر شده، یا باید به متخصص مراجعه کرده و از او سوال کند یا خود به تحقیق در این زمینه بپردازد، نه این که قوانینی را که بسیاری از علمای دین قبول دارند و برخی از آنها صراحتا در کتاب خدا آورده شده، صرفا به علت مطابقت نداشتن با سلیقه روز رد کنند.

دلایلی که در بالا آورده شد به هیچ وجه به معنی تفاوت ذاتی شان انسانی زن و مرد نمی باشد، و فقط در اثبات عادلانه بودن برخی تفاوتهای حقوق زن و مرد می باشد. و کم نیستند زنانی که در عمل شانی بسیار بالاتر از بسیاری مردان دارند.

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فرزانه_میری 1 ستاره ها ارسال ها: 20   در :  سه شنبه 26 مهر 1384 [10:35 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

سلام
اگر قوانین اسلام را بدانیم و آنها را همان گونه که هست پیاده کنیم .در قوانین اسلام در حق هیچ کس اچحاف نشده . و تفاوت داشتن دلیل بر برتر بودن هیچ کس بر دیگری نمی باشد .
ممنون
خدانگهدار  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 10 آبان 1384 [12:36 ]
  > > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

> حسین غراب:
> سلام
> دوستان ما هیچ جوابی ندارند!!!
با سلام
1.شکی نیست که فهمیدن بهتر از نفهمیدن است
2. به این شرط که بتوان فهمید
3. و ابزار برای فهم درست در اختیار باشد
4. دین خدا را باید یک پارچه وکلی دید
5. نگاه اسلایدی به دین و هر چیزی نگاه ناقص وبی نتیجه ای است
6. حکم خدا در هر جا هست خوب وواقعی است
7. اگر ما بد می فهمیم یا کج تفسیر می کنیم یا جور دیگری نگاه می کنیم
8. باید عینک فهم ودل را عوض کنیم
9. برخی از مسائل را تا عینک را عوض نکنیم درست دیده و فهمیده نمی شوند
10. و شاید تساوی زن ومرد اینگونه باشد

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  چهارشنبه 11 آبان 1384 [13:02 ]
  > > > > > > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

> بابک خسروشاهی:
> > پورشاهمیر:
> > من مطلب آقای خالدی را خواندم و مواردی را که حاوی توهین به کسی باشد در آن پیدا نکردم ، جملات ذکر شده توسط شما هم هیچ یک مصداق توهین نمی باشد ، فکر می کنم خود شما هم به این امر واقف باشید اما بنظر من این جواب شما یک فرار رو به جلو است ، متاسفانه ما دینمان را به همراه کلی شعار از پدرانمان به ارث برده ایم بدون آنکه در مورد آن تحقیق کرده باشیم ، و وقتی بخشی از آن به چالش کشیده می شود شعارهایی می دهیم ، وقتی قضیه کمی جدی تر شده به بهانه ای از بحث کردن می گریزیم ، چون چیزی برای گفتن نداریم ، نمی دونم تا کی می خواهیم دور افکار و عقایدمان دیوار بلند بکشیم و دیگران را به بی ادبی و بی احترامی و بی منطقی و هزار چیز دیگر متهم کنیم .
> > موفق باشید .
>
> سلام
>
> در مباحثه حضوری که پیش از وارد شدن من به بحث انجمن به اتفاق آقای خالدی داشتیم، بنده عنوان کردم که برای چنین بحثی باید به متخصص آن مراجعه کرد و خود را هیچ گاه در سطحی از علم نمی دانم که بخواهم پاسخگوی شبهاتی باشم که در سطح علمای فن هم در آن اختلافاتی وجود دارد. و هدفم از وارد شدن در این بحث صرفا برای بیان نظرات شخصی خود و باز شدن بحثی منطقی و بدون تعصب برای بهره گیری خودم و سایرین بود.
>
> بنده در هیچ کجای سخنانم به شعارگوئی نپرداختم و به طرح نظرات و دلایلم پرداختم که البته طبیعی است که ممکن است به نظر شما قانع کننده نباشد.
>
> علی رغم فرموده شما، من کسی را به بی منطقی متهم نکردم ولی به اوصاف سطحی نگر و خودگول زن متصف شدم.
>
> من حتی به آن صراحتی که شما گفته اید در پاسخم ادعای مورد توهین واقع شدن نکردم، ولی حال می پرسم معنی عبارت اگر چه این حرف شما را جدی نمی گیرم در پاسخ به موضوعی که من مدعی شده ام از نزدیک با آن برخورد داشته ام، جز نسبت دروغگوئی چه چیز دیگری می تواند باشد؟ مطالب زیر را برای یاد آوری مطلب من و پاسخ آقای خالدی می آورم:
>
> هر چند خود در مواردی دیده ام که خانمی شاغل در زمان طلاق، علاوه بر مهریه، تمام دستمزد کار خود در دوران ازدواج را به حکم قانون از شوهر گرفته
>
> اگر چه این حرف شما را جدی نمی گیرم، اما امیدوارم روزی برسد که همه ی درخت زردآلو هایی که شما می شناسید آلوزرد و گوجه سبز بدهند.
>
> من هم مانند شما معتقدم اکثر ما دینمان را از پدرانمان به ارث برده ایم، ولی نباید انتظار داشته باشید میراث را به صرف وجود شبهاتی به دور انداخته و به ریسمان پوسیده غرب و شرق بیاویزیم. بلکه باید ابتدا آن را بشناسیم و پیرایه ها از آن پاک کنیم، و آن قسمت از برداشت اشتباه خود را به دور افکنیم، نه آن که با طرح مسائلی که در جای دیگر هم در عمل پاسخی در خور برای آن نداریم، یکسره میراث را به دور افکنیم؛ که در این وادی تعداد کسانی با مکاتب دیگر، که به اسلام گرویده اند بسیار بیش از روی گردانان از اسلام است.
>
> همه عزیزان خسته نباشید
به نظر من همه ما با یداین مقدار امادگی داشته باشیم که
طرف مقابل هر چه خو است به ما بگوید
>

>
>
>

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین غراب 3 ستاره ها ارسال ها: 63   در :  یکشنبه 15 آبان 1384 [12:57 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

سلام من پس از مطالعه مطالبی که مطرح شده بود سوالاتی برایم مطرح شد که بیان آن خالی از لطف نیست .
1- بین زن و مرد تساوی حقوق وجود دارد ؟
2- آیا ما به عنوان این که زن و مرد هردو یک انسان هستند باید تساوی حقوق را در نظر بگیریم ؟
3- در کشورهائی که به تساوی حقوق زن و مرد قائل هستند آیا مشکلی ایجاد شده و در نظم طبیعت اجتماعیشان اختلال ایجاد شده؟
4- اگر تساوی مطرح نیست پس جنس زن نازل تر از مرد است ؟
امیدوارم که با مشارکت دوستان عزیز و بزرگوار سوالات مطرح به نتیجه مطلوب برسد .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 15 آبان 1384 [13:33 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

زنها میگن این ها همه مرد های سنتی هستند که از تساوی زن گفتگو میکنند , من با چند زن که گفتگو کردم میگفتند اگر زن با مرد متساوی است یک نظر سنجی در اینترنت بگذارید تا ثابت شود زنها چه میگویند , آنها میگفتند اغلب مسلمانها در همه کشور ها زن ستیزند.

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 16 آبان 1384 [07:24 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

سلام دوست عزیز
اولا در مورد نظر سنجی اینترنتی به نظر میرسد که نظر سنجی دقیقی نباشد اما با اینکه یک مرکز پژوهشی این کار را بکند موافقم .
دوم بحث اسلام با مسلمانان جداست . چون تمامی دستورات اسلام که اجرا نمیشود . اسلام در برخی از موضوعات آن قدر مقام زنان را بالا برده که هیچ مردی را نبرده . اما متاسفانه برخی از مسلمانان با کج فهمی های خود اسلام را مورد ضربه قرار می دهند .
من برایم سوال آقای غراب جالب بود که آیا ما به زن و مرد از آن جهت که انسان هستند نگاه کنیم . بعد چگونه حقوق را تقسیم میکنیم ؟؟؟؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 21 آبان 1384 [12:29 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

سلام دوستان
به عنوان کسی که از این قسمت سایت بسیار استفاده کردم و حتی در خانه با پدر و مادرم و خانواده بسیار سر این موضوع صحبت کردم از تمامی دوستان از آقایان پورشاهمیر ، خالدی، غراب،خسرو شاهی ،سالم ، خسروی، خزائی ، فروزان ، حقیقت ، فارابی، خادم و دیگر دوستان اعم از ناشناس و شناس خواهش میکنک این بحث را ادامه دهند چون خیلی جالب و ثمر بخش می باشد . من و دیگران منتظر حضورتان هستیم .

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline حسین غراب 3 ستاره ها ارسال ها: 63   در :  یکشنبه 22 آبان 1384 [05:58 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

سلام
به نظر شما چگونه بین خانم ها و آقایان تساوی یا عدالت بهتر یا به وجود می آید ؟
مثلا خانمها و حضورشان در جامعه به چه شکلی باشد درست است ؟ ( تساوی یا عدالت )
یا آقایان تا چه حد اجازه دارند در امور شخصی خانمها ابراز نظر کنند ؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه یاری 3 ستاره ها ارسال ها: 237   در :  دوشنبه 23 آبان 1384 [19:31 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

با سلام .
پرسش و پاسخ ها جالبه . هرچند که خیلی هم قانع کننده نیست !
ولی من می خواستم بگم به عنوان یه خانم می تونم از خیلی از این مسائل مثل مسئله ارث و ... چشم پوشی کنم ولی هیچ وقت نمی تونم برخوردهای بی ادبانه آقایون رو تحمل کنم .
من نمی دونم چرا شما مردها اینقدر خودخواه هستید ؟ حتما الان خیلی ها خودشون رو کنار می کشند و با خودشون فکر می کنند که جزء اون دسته ( خودخواه ها ) نیستند . ولی خیلی هم به خودتون مطمئن نباشید .
هیچ کدوم از آقایون تحمل دیدن یه خانم موفق رو ندارند . آخه چرا ؟
من نمی دونم آخه مگه ما جای شما رو تنگ کردیم ؟mad
هیچ مردی نمی تونه تحمل کنه که زیر دست یه خانم کار کنه . خیلی خنده داره . آخه آدم هم اینقدر ..... question
هر مردی حق داره هرکاری دلش می خواد بکنه ولی تا یه خانم می خواد کاری بکنه باید به صد نفر حساب پس بده .
این همه اعلام می کنند که چند درصد از کرسی های دانشگاه رو خانم ها در اختیار دارند ولی آخرش چی ؟ شما فکر می کنید چنددرصد از این خانم ها وارد بازار کار می شوند ؟ تازه اگه هم کاری پیدا کنند فکر می کنید چه کاری ؟ با چه درآمدی ؟ همه هم
می دونیم که یه خانم بهتر از یه آقا کار می کنه . ولی باز...
آخه چرا شما این جوری هستید ؟
می دونید الان اینقدر احساس بدی دارم و خیلی از صحنه های ناخوشایندی که از مردها دیدم تو نظرمه .
( خدا رحم کرد که یکی از شما دم دستم نیست وگرنه ...) evil


  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه یاری 3 ستاره ها ارسال ها: 237   در :  سه شنبه 24 آبان 1384 [19:36 ]
  > تساوی مرد و زن در اسلام ؟
 

آقای خسروشاهی باور کنید همین طوره که گفتم . من نمی گم که همه خانم ها بهتر از آقایون کار می کنند ولی باید قبول کنید که خانم ها تو کار هاشون دقیق تر و حساس تر عمل می کنند .
حرف های شما خیلی بی رحمانه است .evil
کی دوست داره که درآمد کمتری داشته باشه ؟ وقتی خانمها درست مثل آقایون تحصیلات دانشگاهی رو داشته باشند ولی بعد از تموم شدن درسشون کار دلخواهشون رو پیدا نکنند شما پیشنهاد می کنید چی کار کنند ؟ حتما دوست دارید تو خونه بشینند تا اگه شوهر عزیزشون خسته از بیرون اومد بهش خسته نباشید بگویند ! شما این جوری می خواید ؟
دیدید گفتم آقایون همیشه ما رو مزاحم می دونند . آخه کار کردن خانم ها چرا باعث تضییع حقوق آقایون میشه ؟

آقای غراب صحبت های شما هم در حد حرفه . ( البته ببخشیدها . قصدم بی احترامی نیست)
حرف شما درست . انسان در هر کاری می تواند بهترین شود به شرط آنکه خودش قبول کند که می تواند بهترین باشد و می تواند به بهترین شرایط برسد . ولی این حرفها فقط به درد سخنرانیها می خوره . شما خودتون رو جای یه خانم بگذارید . باز هم همین حرفها رو می زنید ؟
این خیلی کم لطفیه که شما بی کاری مردها رو گردن زنان شاغل بندازید . آخه یعنی چی ؟
وای شما که منو بیشتر کفری کردید . mad

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست