منو
 کاربر Online
503 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline معصومه وحیدی 1 ستاره ها ارسال ها: 7   در :  جمعه 18 شهریور 1384 [18:44 ]
  آرتروز و رژیم درمانی آن
 


یک رژیم غذایی و تغذیه مناسب کلید اصلی جلوگیری از انواع بیماریها از جمله آرتروز است اولین مرحله عمده در درمان آرتروز ، رسانیدن وزن بدن به وزن ایده آل است . وزن اضافی باعث ایجاد فشار بر روی مفاصل و در نتیجه عوارض آرتروز می‌گردد.رعایت یک رژیم غذایی که حاوی فیبر بیشتری باشد مصرف بیشتر میوه‌ها و سبزیجات تازه ، ماهی ، دانه ها و غلات کامل توصیه می‌شود مصرف ماهیهای آب سرد از جمله ماهی آزاد (سالمون)توصیه می‌گردد.

مصرف چربیهای اشباع شده روغنهای هیدروژنه یا تا اندازه‌ای هیدروژنه شده ، غذاهای پرچرب و سرخ کرده و شکر تصفیه شده توصیه نمی‌گردد چرا که این مواد غذایی باعث ایجاد اسیدیته بالای محیط داخلی مفاصل شده و این حالت موجب علایم بدتر و درد بیشتری در مفاصل و در نتیجه التهابات در آنها می‌شود. گوشت های پرچرب ، تخم مرغ ، مارگارین ، کره ، کافئین ، الکل ، شکر سفید ، تنباکو و محصولات لبنی باید از رژیم غذایی حذف شوند. در حدود یک سوم از افرادی که از بیماری آرتریت روماتوئید رنج می‌برند به سولانین‌ها و بعضی گیاهان حساسند که از آن جمله می‌توان سیب زمینی ، فلفل ها ، بادمجان ، گوجه فرنگی و تنباکو را نام برد.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 19 شهریور 1384 [03:58 ]
  > آرتروز و رژیم درمانی آن
 

باسلام خدمت همکار محترم

با تشکر از مطالب جالبتان. لطفا در صورت امکان کلماتی را که احساس می‌کنید میتواند عنوان مقاله باشد یا مقالات آنها در دانشنامه موجود است لینک داخلی بزنید.
بازم ممنون

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 14 آذر 1384 [19:12 ]
  > > آرتروز و رژیم درمانی آن
 

neutral> سمیه فارابی اصل:
> باسلام خدمت همکار محترم
>
> با تشکر از مطالب جالبتان. لطفا در صورت امکان کلماتی را که احساس می‌کنید میتواند عنوان مقاله باشد یا مقالات آنها در دانشنامه موجود است لینک داخلی بزنید.
> بازم ممنون

  امتیاز: 0.00