منو
 کاربر Online
1402 کاربر online
 : رسانه‌های صوتی و تصویری
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  سه شنبه 08 شهریور 1384 [22:09 ]
  پدر خوانده
 

questionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestion
به نام خدا
چرا فیلم پدر خوانده این قدر مورد توجه است و می گویند بسیار قشنگ است.من که بیست دقیقه اول نگاه کردم و بعد گفتم برو بینیم بابا این دیگه چیه آدم حوصله اش سر می ره!!!!!question

منتظر جوابهاتون هستم دوستان مخصوصآ شما خانم نظری

با تشکر(همون که از نماد گذاری سینمایی سوال کرد و برای آغاز کار راهنمایی خواست)biggrin
questionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestionquestion

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مهناز نظری 3 ستاره ها ارسال ها: 235   در :  چهارشنبه 09 شهریور 1384 [22:12 ]
  >پدر خوانده
 

پدرخوانده (1،2،3) یکی از بهترین و از هر نظر کامل ترین فیلم های تاریخ سینماست. فیلمی است که من می توانم بارها و بارها ببینم و هر بار بیش از پیش از آن لذت ببرم.
فیلم نکات بسیاری دارد. دنیای مافیا ، زندگی گانگسترها و اصول و قوانین حاکم بر زندگی سردمداران قدرت و ثروت همگی به خوبی در فیلم پدر خوانده تصویر شده اند.
پدرخوانده در واقع داستان مایکل کورلئونه است ، فرزند عزیز کرده یک رئیس خوانوادۀ مافیایی که در ابتدا به نظر می رسد با اعضای این خانواده کمی فرق دارد و به اصطلاح بهتر از آن هاست ولی بعدها وقتی که پای قدرت به میان می آید چهره ای دیگر می یابد و به مرور به یک شیطان بدل می شود ، شیطانی که مخالفان خود را در هر صورت نابود می کند حتی اگر برادرش باشد. فیلم با تصویر کردن روند سقوط مایکل به دام قدرت به خوبی نشان می دهد که قدرت مندان قدرت خود را چگونه به دست می آورند و به چه بهایی آن را حفظ می کنند و این قدرت طلبی در نزد آنان تا چه حد می تواند جنون آمیز باشد.
اما در مورد نظر شما درباره این فیلم باید بگویم که شما می توانید هر نظری که می خواهید داشته باشید ، زیرا هر کس سلیقه ای دارد و حق دارد از فیلمی خوشش بیاید و یا خوشش نیاید ، ولی سعی کنید این فیلم را ببینید و به آن به خوبی توجه کنید. اگر موفق شدید و این فیلم را دیدید (سربیست دقیقه جا نزنید) نظرتان را دوباره برای ما بفرستید.


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 26 شهریور 1384 [22:46 ]
  >>پدر خوانده
 

من از فیلم پدرخوانده خیلی خوشم اومد ، این که مایکل تبدیل به شیطان می شه رو زیاد قبول ندارم به مایکل می گن مرد ، اگه این کارها رو نمی کرد که خانواده حفظ نمی شد ، در کار قدرت خشانت لازمه . بیش تر از این حال ندارم چیزی بنویسم فقط می خواستم بپرسم آیا داستان فیلم واقعیه یا نه.

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline احمدرضا خسروی 3 ستاره ها ارسال ها: 72   در :  یکشنبه 27 شهریور 1384 [11:32 ]
  > پدر خوانده
 

در فیلم پدر خوانده شاهکار فرانسیس فورد کاپولا،زندگی خانواده های بزرگ سیسیلی مقیم در امریکا را به زیبایی به تصویر کشیده است.بازی های فوق العاده آل پاچینو ،رابرت دنیرو و مارلون براندو باعث زیبایی دوچندان فیلم شده است حالا سوال کرده بودند که چرا اصولا پدرخوانده فیلم زیباییست؟
القای حس آل پاچینو در این فیلم بی نظیر است.سیر و صعود های فیلنمامه، از ترور مارلون براندو تا پدر خوانده شدن آل پاچینو کلی اتفاق در فیلم می افتد که نشان از پر بودن فیلمنامه از نظر موضوعی است.تاثیر پدرخوانده در سال 1973 به حدی بود که موضوع خانواده سیسیلی به یک ژانر پرفروش و قدیمی ولی جذاب تبدیل شود تا جاییکه فیلمهایی مانند یک داستان از برانکسی (ساخته رابرت دنیرو) تقلیدی کامل از روی پدرخوانده بود. موضوع خانواده های سیسیلی موضوعی جدید نبود اما کاپولا به ان طراوتی بخشید که هنوز محسوس است.فیلمبرداری ، انتخاب بازیگر،چهره پردازی و موسیقی فیلم بسیار هنرمندانه در کنارهم جمع شده اند و نظارت کاپولا به عنوان کارگردان،پدرخوانده را تبدیل به بک شاهکار کرد.
به نظر من شما یک بار فیلم را به زبان اصلی و بدون سانسور ببینید حتما نظرتان عوض خواهد شد.(اینکه می گویم بدون سانسور به خاطر اینست که در دوبله فارسی فیلم موزیک متن فیلم آسیب دیده است.)

  امتیاز: 0.00    نمایش یاسخ های این پست  
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 27 شهریور 1384 [22:00 ]
  > پدر خوانده
 

biggrin
سلام
in film film nesbatan khobi ast
ama tasir sia dar an ziyad ast
va ba khali bandi agin shodeh ast


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 27 شهریور 1384 [22:01 ]
  > پدر خوانده
 

سلام
اگر از پدر خوانده خسته شدی باید فیلم ایرانی یا هندی ببینی تا تفاوت ها رو احساس کنی
2 - مایکل شیطان نشد فقط به قانون و وظیفه اش عمل کرد
evil

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  دوشنبه 28 شهریور 1384 [22:03 ]
  >> پدر خوانده
 

سلام

اول این را بگویم، فیلم پدرخوانده از جمله فیلمهائی است که بارها دیده ام و هیچ گاه از آن خسته نشده ام. فیلمی است پرقدرت با مضمونی جالب ،از جنگ قدرت، که سیر جنایتکار شدن ویتو و مایکل کورلئونه و میل به قدرت را نشان می دهد.

مایکل با بازی پرقدرت آل پاچینو، بسیار تاثیر گذار است. در فیلم نشان داده می شود که چگونه مایکل از شخصی ایده ال طلب، به رهبر بی رحم و جنایتکار باندی مافیائی تبدیل می شود. بازی خوب آل پاچینو و داستان زیبای فیلم چنان ما را با خود همراه می کند که ما هر لحظه نگران مایکل و در آرزوی موفقیت او هستیم. این تاثیر، و ایجاد حس همذات پنداری باعث می شود که جنایات مایکل در نظر ما قابل قبول به نظر برسد، و این همان نکته منفی فیلم است.

وظیفه کلمه ای که شما به کار بردید، مرا به یاد ضرب المثل معروف المامور معذور می اندازد، که خود طرز فکری است که سبب جنایات بسیاری توسط افرادی شده، که انجام وظیفه محوله را مقدم بر هر چیز دانسته و با تمسک به آن وجدان نیمه خفته خود را به خواب می برند.

البته فیلم نکات مثبتی هم دارد، از جمله:
  • نشان دادن تنهائی این گونه انسانها.
  • نشان دادن این که شروع کارها با ماست ولی معلوم نیست پایان آنها به دست ما باشد. (قصد مایکل به کنار گذاشتن اکثر کارهای خلاف، که با مخالفت شدید همکارانش مواجه می شود).
  • در جای جای فیلم نشان داده می شود که عکس العمل جنایات، مستقیما متوجه خود و نزدیکان بعضا بی گناه آن افراد می شود.

  امتیاز: 0.00