منو
 کاربر Online
1073 کاربر online
 : شیمی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline فیروزه نجفی 3 ستاره ها ارسال ها: 775   در :  دوشنبه 31 مرداد 1384 [17:27 ]
  حراج جوش شیرین، بیا و ببر!!!
 

جوش شیرین یا بیکربنات سدیم به فرمول NaHCO3 یکی از موادی است که حتما باید در قفس داروهای اولیه شما وجود داشته باشد.این پودر ارزان قیمت موارد استعمال فراوانی دارد و روزانه دهها بار می‌تواند به شما کمک کند:
  • در هوای گرم، معمولا شیر زود می‌برد.اگر اندکی جوش شیرین به آن اضافه کنید، از بریدن آن جلوگیری می‌کند.
  • در موقع پختن حبوبات خشک مانند لوبیا و عدس و غیره، اگر نیم قاشق چای‌خوری جوش شیرین به‌آب آنها بریزیم،نرمتر شده و در مدت کمتری پخته خواهد شد. البته این کار را زمانی بکنید که برای آشپزی عجله دارید.چون خوردن زیاد جوش شیرین مضر است.
  • اگر بخواهیم پارچه‌های حریر، نرم شده و رنگ شفاف خود را بخوبی حفظ کند، بهتر است بعد از آب کشیدن پارچه، یک قاشق سوپ‌خوری جوش شیرین را در مقداری آب حل کرده و پارچه را یکبار دیگر در آن بشوییم.
  • برای اینکه چربی حوله‌های آشپزخانه خوب پاک شود، می‌توانید مانند مورد قبل عمل کنید.تنها باید از جوش شیرین بیشتری استفاده کنید.
  • اگر می‌خواهید دندانهای سفید و شفاف داشته باشید، هفته‌ای یکبار روی مسواک خشک مقداری جوش شیرین بریزید و چند قطره آب لیمو اضافه کنید و دندانهای خود را با آن مسواک بزنید.

img/daneshnameh_up/d/df/066.jpg
  امتیاز: 0.00