منو
 کاربر Online
1264 کاربر online
 : عمومی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  یکشنبه 30 مرداد 1384 [09:25 ]
  انتقال یافته از پرسش و پاسخ : اشتباه چاپی (از طریق تماس با ما)
 

نام و نام خانوادگی:dara


http://217.218.177.31/mavara/mavara-index.php?page=%DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%84

در این صفحه در مبحث با نام "کویل" میبینیم:

معنای کاربردی
اما کلمه «کویل» در زبان فارسی و گفتگوهای روزمره در معنای سیم پیچ بکار نمی‌رود. بلکه در معنای خاصی به کار می‌رود. کویل به یکی از قطعات اتومبیل گفته می‌شود. این قطعه در محفظه موتور اتومبیل‌ها جای دارد و در سیستم برقی آنها برای مشتعل کردن سوخت بکار گرفته می‌شود.

چنانکه می‌دانید خودروها با استفاده از سوخت‌های مختلفی کار می‌کنند. به عنوان مثال اتومبیل‌های سواری با سوزاندن بنزین یا گاز ، و کامیونها و ماشینهای بزرگ از طریق سوزاندن گازوئیل (که همگی از مشتقات نفت خام هستند) تولید نیرو می‌کنند. اتومبیل‌های سواری برای سوزاندن بنزین یا گاز به جریان برق نیاز دارند. در حالی که کامیونهایی که بوسیله گازوئیل کار می‌کنند، برای سوزاندن گازوئیل نیاز به الکتریسته ندارند. بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که کویل تنها در سیستم برقی ماشینهای بنزینی و گازی کاربرد دارد.


در جمله ماقبل آخر :

"برای سوزاندن گازوئیل نیاز به الکتریسته ندارند." باید به " برای سوزاندن گازوئیل نیاز به کویل ندارند" باشد چون این نوع ماشین ها کماکان به الکتریسیته نیاز دارند.

با تشکر و قدردانی از همه شما برای تهیه یک سایت بسیار با ارزش و حیاتی و نخستین سایت فارسی در نوع خود برای دانش پژوهان و علاقمندان به علوم.


  امتیاز: 0.60