منو
 کاربر Online
1148 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 29 مرداد 1384 [17:09 ]
  رابطه هوش و ژنتیک
 

با عرض سلام و تبریک میلاد امام علی علیه‌السلام

میخواستم بدانم که آیا استعداد و هوش را از طریق ژنتیک میشود تغییر داد یانه؟


  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 31 مرداد 1384 [14:56 ]
  Re: رابطه هوش و ژنتیک
 

با سلام خدمت دوست عزیز

امروزه کودکان برگزیده فقط برای پیشگیری از بیماریهای ژنتیکی انتخاب می‌شوند. اما روزی خواهد رسید که والدین ژنهای قیافه و هوش فرزندانشان را نیز انتخاب کنند. در تئوری این کار می‌تواند یک نسل از انسانهای زیبا و باهوش را نیز بوجود آورد.

راههای گوناگونی برای دستیابی به تغییر ظاهری خودمان وجود دارد. برخی افراد از جراحی پلاستیک برای تغییر دادن صورت و بدن خود استفاده می‌کنند. اما تغییر دادن ژنها مساله‌ای جدی‌تر است بخصوص اینکه هر تغییری می‌تواند به فرزندانمان منتقل شود.

اگر فناوری لازم برای برگزیدن افراد ایده‌آل در دسترس قرار گیرد احتمالا گران قیمت خواهد بود. در نتیجه افراد پولدار به عنوان طبقه برگزیده درآمده و باهوش تر و جذابتر از بقیه طراحی خواهند شد.

دوست عزیز سعی کنیم همواره این نکته را به یاد داشته باشیم که هر ژنی که داشته باشیم روش زندگی و نوع تربیت است که تاثیر عمده‌ای روی شخصیت ما و تواناییهای ما دارد. ورزش و آموزش دست‌کم به اندازه ژنهای ما در دستیابی به موفقیت و کامیابی اهمیت دارد.
  امتیاز: 0.00