منو
 صفحه های تصادفی
ترکیب خطی ارتعاشات
ابو عبدالله محمد
ویلیام هرشل
نوحه سرایی زینب در سوگ برادر
سرگذشت ریاضیات 6
رفتار امام سجاد علیه السلام با بردگان
پنجره‌ای به سوی جهان
بردار
بررسی انواع میوه (اگر وجود داشته باشد) برای مثال :
آبکشی
 کاربر Online
1399 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 29 مرداد 1384 [04:39 ]
  بیو تروریسم
 

بیو تروریسم


با توجه به پیشرفت علم ، تکنولوژی و تمدن در عین حال که بشر از آنها در حل بسیاری از مشکلات مثلا مشکلات بهداشتی و درمانی استفاده می‌کند در جهت دیگر از این پیشرفتها بهره‌وری منفی کرده است.

کاربرد نادرست و سوء استفاده از عوامل بیماریزای مختلف به منظور ایجاد ترس و وحشت و نابودی انسانها بیو تروریسم نامیده می‌شود. امروزه بشر بجای استفاده از سلاحهای گرم و سرد یا همراه آنها سلاحهای بیولوژیک نیز استفاده می‌کند که تهیه آنها آسان ، کم هزینه و قدرت کشندگی آنها بسیار وسیع‌تر می‌باشد.

امروزه مشخص شده است که کشتار ناشی از حمله میکروبی بسیار فراتر از یک انفجار اتمی است. یکی از راههای بکارگیری میکروبهای میکروبهای خطرناک و دستکاری یا جهش ژنتیکی باکتریها و ویروسهای مولد بیماریهایی مانند سیاه زخم ، طاعون ، تب مالت ، بیماری ایدز ، سارس و ... است. که نمونه‌های بسیاری را در جنگ ایران و عراق شاهد بودیم که اثرات آنها تا به امروز باقیست.

یکی از راههای پیشگیری از بروز این بیماریها واکسیناسیون است که می‌تواند کمک شایانی به امنیت کشور بکند. در نتیجه دولت باید توانایی فراهم کردن احتیاجات دارویی و واکسیناسیون افراد زیاد را در مدت زمان کم را به هنگام حمله بیوتروریسم داشته باشد.
  امتیاز: 0.00