منو
 صفحه های تصادفی
زمان و روش کود دهی
توت فرنگی2
شأن نزول سوره هل اتی
دانشنامه:توضیح کوتاه در متن
لشکرکشی محمود به هند- فتح ماتوره
نیروی محرکه الکتریکی
بازار رقابتی
سید جمال‌الدین واعظ اصفهانی
آثار نیک ایمان مذهبی از نظر استاد مطهری
نقشه کش صنعتی درجه 2
 کاربر Online
501 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline نیر فارابی اصل 3 ستاره ها ارسال ها: 630   در :  شنبه 29 مرداد 1384 [04:28 ]
  خطوط روی پوست
 

مبحث خطوط روی پوست انگشتان و کف دست ، از قدیم مورد توجه بوده ، ولی تاریخ دقیق پیدایش انگشت نگاری مشخص نیست.

احتمالا برای نخستین بار چینی‌ها به این موضوع پی برده باشند که اثر انگشت هر شخص مختص خود اوست. تحقیقات و آزمایشهای دانشمندان بسیاری از جمله آزمایش "گالتون" بر روی 64 هزار نفر این مساله را از نظر علمی به اثبات رساند.

و اینکه این خطوط در ماههای چهارم و پنجم دوران جنینی شکل می‌گیرند و تا پایان عمر تا زمانی که جسد باقی است هیچ گونه تغییری نمی‌کنند و در بین همه انسانهای روی زمین هرگز دو نفر با خطوط انگشت یکسان پیدا نمی‌شوند‌.

امروزه خطوط پوستی از اهمیت ویژه‌ای در زمینه مسائل مربوط به ژنتیک ، پزشکی ، زیست شناسی ، انسان شناسی و شناسایی افراد برخوردار است و از آن نه تنها در امر شناسایی مجرمان و جانبازان بلکه در مواردی از قبیل تشخیص هویت ، گواهی ازدواج ، تولد و مرگ و ... استفاده می‌شود.

علم پزشکی نیز وجود رابطه‌هایی بین بیماریهایی نظیر اسکیزوفرنی ، صرع ، بیماریهای مختلف پوستی مانند جذام و انواع سرطان و بیماریهای قلبی و روانی با خطوط پوستی این بیماران مشخص کرده است.

و نکته جالب در این رابطه اینکه: بشر با این همه تکنولوژی پیشرفته و علم در حال گسترش خود تازه به این نتایج ناقص رسیده ، در حالی‌که قرآن مجید قرنها پیش و در عصر جاهلیت بشر به این مساله ریز و در عین حال فوق‌العاده با اهمیت اشاره فرموده :

" ایحسب الانسان ان لن‌نجمع عظامه ، بلی قادرین علی ان نسوی بنانه "
( سوره قیامت آیه 3و4 )

  امتیاز: 0.00