منو
 کاربر Online
513 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  پنج شنبه 27 مرداد 1384 [08:57 ]
  بیماری مسافرت
 

بیماری مسافرت


بیماری ناشی از حرکت چه بوسیله مسافرت با یک اتومبیل و چه در یک قایق و چه در فضای خارج از جو زمین پیامد ناخوشایند اختلاف بین انتظارات مغز در یک موقعیت معین و اطلاعات دریافتی از حواس است.

برای بازگرداندن تعادل بدن ، مغز اطلاعات را از بسیاری منابع بدست می‌آورد که شامل بینایی ، حس لامسه و گوش درونی است. آخرین مورد دارای اهمیت خاصی است زیرا حرکت طولی و عرضی را بررسی می‌کند.

بیشتر اوقات تمام داده‌ها مطابقت می‌کنند. با وجود این وقتی اطلاعات با چیزی که که مغز انتظار دارد تطبیق نکند در آن موقع بیماری مسافرت با علایمی نظیر بی‌نظمی حرکتی ، حالت تهوع و استفراغ می‌تواند رخ دهد.

برای جلوگیری از این بیماری در هنگام مسافرت با اتومبیل به بیرون از پنجره نگاه کنید. شما با ایستادن روی عرشه کشتی می‌توانید با دریازدگی مقابله کنید یعنی جایی که شما می‌توانید افق را مشاهده کنید.

الان که فصل تابستان است و زمان مسافرت و گشت و گذار با رعایت اصول بهداشتی به خودتان خوش بگذرانید و البته یادتان نرود که جای ما را هم خالی کنید.
  امتیاز: 0.00