منو
 صفحه های تصادفی
کتابهای فیزیک
حدیث ثقلین
اعداد تاکسی
حدیثی در باب آفرینش انسان (ترکیبی از عقل و شهوت
فرهنگسرای سلامت
بل
میکروب شناسی آب و پساب
فهرست ورزشها
مدل اتمی بور
تیتراسیون
 کاربر Online
482 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline مجید آقاپور 4 ستاره ها ارسال ها: 1637   در :  چهارشنبه 26 مرداد 1384 [16:14 ]
  ژنتیک
 

آیا ژن خاصی برای کد کردن هوش وجود دارد؟

  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  شنبه 29 مرداد 1384 [05:26 ]
  Re: ژنتیک
 

در اوایل قرن 20 محققی فرانسوی به نام استانفورد بینت آزمونی جهت ارزیابی هوش دانش آموزان ابداع نمود که با تغییراتی (Intellegence quotient) یا به اختصار IQ نامیده شد.

علی رغم اینکه ژنهایی در مورد کنترل عقب ماندگیهای ذهنی مانند بیماری فنیل کتونوری و بیماری تی ساکس پیدا شده است اطلاعاتی در مورد ژنهایی که تفاوت هوش بین افراد نرمال را توجیه کند یافت نشده است.

عوامل محیطی تاثیر زیادی بر روی میزان هوش افراد دارند. مانند تعداد اعضای فامیل و خانواده ، فرهنگ ، محیط و مادر و رژیم غذایی.

دوستان به مقالات انواع هوش ، هوش و استعداد ، هوش فرا زمینی و هوش سری بزنید حتما مطالب خوبی خواهید یافت. اگر مطالب خوبی در این مورد دارید برای ما هم بفرستید.
  امتیاز: 0.00     
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   کاربر offline سمیه فارابی اصل 4 ستاره ها ارسال ها: 1188   در :  دوشنبه 07 شهریور 1384 [13:53 ]
  > ژنتیک
 

برخی صفات و ویژگیها توسط تداخل عمل بسیاری از ژنها (پلی‌ژن) به علاوه اثرات محیطی است که به این تداخل عمل توارث چند عاملی گویند. ویژگیهای نرمال که از این طریق به ارث می‌رسند عبارتند از: هوش ، قد ، رنگ پوست ، اجزای انکساری چشم و احتمالا فشار خون.

صفات غیر طبیعی که از این راه به ارث می‌رسند عبارتند از:اختلالات مادرزادی ، دیابت قندی ، فشار خون بالا ، آرتریت روماتوئید و اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی. دانشمندان معتقدند که هر کدام از این صفات نتیجه عمل گروهی از ژنها می‌باشند و عوامل محیطی نیز در بروز آنها موثر است.


  امتیاز: 0.00