منو
 کاربر Online
457 کاربر online
 : زیست شناسی
برای پاسخ دادن به این ارسال باید از صفحه قبلی اقدام کنید.   ناشناس   در :  شنبه 22 مرداد 1384 [05:05 ]
  سرکوب اعتماد به نفس
 

سرکوب اعتماد به نفسدر تحقیقی که چندین سال گذشته در سراسر آمریکای شمالی، شامل کانادا و مکزیک انجام گرفت پژوهشگران دریافتند که نرخ خودکشی ارتباط بسیار زیادی با شرایط فقر و تنگدستی، ترک خانواده { اغلب در کودکان زیر 16 سال } و طرد شدن توسط اطرافیان دارد.در خصوص عزت نفس پایین، کودکان آسیب پذیرتر از دیگر افراد می باشد.

آنها مدام از جانب همرده ها و هم سن و سال های خود و توقعات غیر واقعی و نامعقول از جانب خانواده و دوستانشان تحت فشار قرار دارند. این امر می تواند به مشکلات روانی عمده منجر گردد که در آن کودکان احساس خواهند کرد که زندگی شان ارزشی ندارد.بزرگسالان نیز از آن رنج می برندمی خواهید باورتان شود یا نه، امروزه بزرگسالان نیز چنین علایمی را تجربه میکنند. ما همواره با مسائلی چون پول، عشق، خانواده، کار و غیره در حال دست و پنجه نرم کردن می باشیم. از آنجایی که اکثر جوامع مرد سالار اهمیت زیادی برای موفقیت مردان قائل می باشند، برای یک مرد تحمل فشارها سخت و دشوار می باشد.همه آن مربوط می گردد به تئوری : بقای برزاندگان. مردان تولید کننده و زنان مصرف کننده می باشند. حتی با جنبش آزادی خواهانه زنان و فمینیسم، علت اصلی از خود گذشتگی مردان کماکان به طور حتم مرتبط با این حقیقت می باشد که زنان از مردان انتظار دارند دنیا را روی شانه هایشان بدوش بکشند.احتمال دارد زنان با این گفته هم عقیده و موافق نباشند ولی آن واقعیت دارد. آخرین باری که نامزد یا همسرتان یا فرد دیگری که برای یک امر مهم حقیقتاً به شما وابسته بوده و آن کار { مثلاً پرداخت قبض تلفن ماه پیش } را به شما واگذار کرده چه زمانی بوده است ؟ این تقاضا ها معمولاً با پول در ارتباط است. گر چه اکثر اوقات برای این است که شما یک { مرد واقعی } جلوه نمایید.آیا شما یک مرد واقعی می باشید ؟چگونه می توانید تعین کنید یک مرد واقعی چگونه مردی باید باشد؟ راحت ترین کار آن است که از نامزد، همسر، خواهر و یا مادر خود سوال کنید. اما من به شما اطمینان می دهم که با دها پاسخ متفاوت بمباران خواهید شد. چرا ؟به این خاطر که هر زنی عقیده متفاوتی از آن گونه که مرد رویاهایش باید باشد دارد. هر چند که به طور کلی شما در خواهید یافت که مردها می باید تعدادی خصیصه مشترک را برای آن که یک مرد واقعی محسوب گردند دارا باشند.

1- استقلال مالی داشته باشید: یک ثروتمند بد جنس.

2- سلامت جسمانی داشته باشید: تا بتوانید فرزندانی قدرتمند همچون خودتان بوجود بیآورید.

3- با هوش باشید: بدانید چگونه وسایل گوناگونی را باید تعمیر کنید.

4- مورد اعتماد و قابل اتکاء باشید: همواره بمنظور برآوردن نیازهای وی در دسترس باشید.

5- شخصیت مستحکم و با ثبات داشته باشید: به او نشان دهید که قادر هستید روی پاهای خودتان بایستید.

معمولاً هنگامیکه شما اینگونه احساس کنید که فاقد حتی یکی از ویژگی های مذکور می باشید اعتماد به نفس شما شروع به تنزل می کند چرا که احساس خواهید کرد که گویی از حداقل شرایط لازم و ضروری نیز برخوردار نیستید.

××××××××××
PRS
rahimi_s1@roshd.ir
www.prs-land.tk
~~~~~~~~~~
cool

  امتیاز: 0.00